Експерт: українкам не знизять пенсійний вік через почуття справедливості до чоловіків

18 Січень'13

Теги: пенсія

Незважаючи на те, що пенсійна реформа не виправдала очікувань, експерти запевняють, що пенсійний вік для жінок не повернеться до позначки 55.

“Реформа була половинчастою, і про те, що економічна ефективність від її впровадження буде мізерною, говорили з самого початку”, – зазначив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

“Перше, що потрібно було зробити, – це розібратися з так званими “особливими пенсіями” і реформувати механізм нарахування. Однак повертати все на круги своя сьогодні економічно недоцільно і не виправдано з точки зору поточної демографічної ситуації”, – додав Охріменко.

Крім того, експерти вважають, що знову знизити жінкам пенсійний вік до 55 років було б несправедливо по відношенню до чоловіків. І нагадують, що такий низький пенсійний вік був введений в період індустріалізації з єдиною метою – звільнити робочі місця.

Однак через десятиліття це призвело до того, що показник тривалості життя після виходу на пенсію в українських жінок став одним з найвищих в Європі. Після 55 років українки в середньому проживають ще 23-25 років, в той час як українські чоловіки – удвічі менше. “Дослідження показують, що якщо чоловіки до 60 років зберігають близько 60% працездатності від економічно активного віку, то жінки – 90%!” – наводить цифри директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна.

Нагадаємо, Королевська назвала провалом пенсійну реформу Тігіпка.

За матеріалами Подробности

RedTram Україна