Майбутня криза української ІТ-галузі закладається вже в школі

20 Листопад'12

Теги: криза

Негативні тенденції в українському освітньому секторі створюють загрози для розвитку ІТ-аутсорсингу. За словами директора компанії Люксофт Україна Дмитра Кушніра: “На даний момент наявність кваліфікованих фахівців є істотною конкурентною перевагою українських ІТ-компаній на світовому ринку в очах закордонних замовників. При зниженні якості фундаментальної і технічної освіти в Україні ця перевага може бути втрачена вже в найближчі роки”.

Зміна вимог шкільних програм і загальна криза середньої освіти призвели до того, що математична підготовка українських школярів виявилася на загрозливо низькому рівні. Зниження рівня математичної підготовки зафіксувало міжнародне дослідження TIMSS. Таким чином, протягом 5-7 років Україна може відчути катастрофічну нестачу кваліфікованих ІТ-фахівців.

Вже сьогодні випускники українських шкіл при вступі до ВНЗ віддають перевагу гуманітарним спеціальностям, що не вимагає фундаментальної математичної підготовки. Про це на круглому столі Асоціації «Інформаційні технології України» «Українська галузь інформаційних технологій у світі – проблеми та перспективи» говорив директор освітніх програм компанії EPAM Олександр Орєхов. Якість математичних знань, з якою випускники вступають до ВНЗ, не дозволяє їм успішно освоювати технічні спеціальності.

Як зазначив виконавчий директор Асоціації ІТ України Віктор Валєєв, сьогодні резерв якості системи освіти, закладений раніше, вже вичерпується.

Кадрова криза в українській ІТ-галузі відчутна вже сьогодні. Високий рівень мобільності на ринку праці у сфері ІТ стимулює витік кращих кадрів за кордон. Не дивлячись на активність ІТ-компаній із впровадження освітніх ініціатив, за їхніми словами загальний рівень випускників з профільних ІТ спеціальностей знижується.

За матеріалами FINANCE.UA

RedTram Україна