Суддів, слідчих і прокурорів хочуть позбавити пенсій - за порушення прав і свобод людини

21 Серпень'12

Теги: пенсія

Опозиція запропонувала позбавляти суддів, слідчих і прокурорів права на пенсію за вислугою років за порушення ними прав і свобод людини.

Про це йдеться в зареєстрованому у Верховній Раді законопроекті №11092. Авторами даного документа є народні депутати від БЮТ Олена Шустік та Юрій Прокопчук.

Згідно з документом, в закон "Про прокуратуру" будуть внесені зміни, за якими слідчі і прокурори втрачають право на отримання пенсії за вислугою років "у разі набрання законної сили рішенням суду України або рішенням міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, яким встановлено факт вчинення прокурором або слідчим порушення прав або свобод громадянина, закріплених Конституцією України, в період перебування на посаді, яка давала право на призначення такої пенсії".

У цьому випадку, згідно із законопроектом, пенсія нараховується згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Аналогічні зміни опозиційні депутати пропонують внести і в закони "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про судочинство і статус суддів", які стосуватимуться слідчих не з системи прокуратури та суддів.

За матеріалами Коментарі

RedTram Україна