Чому сьогодні при низьких заробітних платах такі високі ставки за кредитами?

23 Липень'12

Теги: процентна ставка, кредит

Чому сьогодні при низьких заробітних платах такі високі ставки за кредитами? Це питання хвилює переважну більшість як потенційних, так і дійсних позичальників. На думку начальника управління маркетингу Кредитпромбанку Тетяни Нурмухаметової, відповідь на нього перебуває в економічній площині.

"Банки - частина економіки, її фінансові артерії, які не можуть працювати в розріз із загальними макроекономічними і монетарними трендами. Давайте оперувати економічними категоріями: рівень заробітних плат (як і в цілому рівень доходів суспільства) і вартість кредитних коштів мають різні бази формування", - зазначила вона.

За словами Нурмухаметової, перший є похідною темпів зростання економіки, яка після кризового обвалу 2008 року відновлюється стриманими темпами: за підсумками першого півріччя зростання склало близько 2%, провідні закордонні експерти (МВФ, ЄБРР, Світовий банк) прогнозують на 2-річному горизонті темпи зростання близько 2-4%. Доходи населення не можуть зростати кардинально випереджаючими темпами, інакше "мильна бульбашка" рано чи пізно лусне.

За словами експерта Кредитпромбанку, вартість же кредитних коштів безпосередньо залежить від вартості грошей в економіці, тобто ціни ресурсу, що залучається.

"Сьогодні банківські депозити - основний ресурс фондування для банків, і висока ціна - вимушена плата за інфляційні і девальваційні ризики. З іншого боку, банківський депозит, як і раніше, залишається єдиним зрозумілим внутрішньому інвесторові і прийнятним за співвідношенням "прибуток-ризик" інвестиційним інструментом. Чи готовий сьогодні український вкладник на "європейські" 3-5% річних за депозитом заради здешевлення вартості кредитів до 5-7%? Позитивна відповідь на дане питання стане потужним каталізатором доступності кредитних коштів", - зазначила Нурмухаметова.

За матеріалами FINANCE.UA

RedTram Україна