За кожну дитину українцям будуть віднімати рік від пенсійного віку

25 Квітень'12

Теги: пенсія

Всі, хто має дітей, зможуть достроково вийти на пенсію - такий законопроект подала нардеп Катерина Лук'янова (НУНС). На її думку, це підвищить народжуваність і зміцнить сім'ї.

Принцип простий: за кожну дитину - мінус рік від пенсійного віку, але не більше 4 років для чоловіків і 10 для жінок.

Тобто батько, який має 4-х і більше нащадків, зможе (за бажанням) вийти на пенсію в 56 років. Мати чотирьох дітей теж. А яка народила п'ять і більше дітей, отримує право на пенсію в 50 років (як і зараз) при наявності 15 років трудового стажу. Закон не поширюється на позбавлених батьківських прав і неплатників аліментів. Якщо його приймуть, він може набрати чинності вже з 1 січня 2013 року. Автор стверджує, що витрати Пенсфонду на нововведення не перевищать в 2013 році 50 тис. грн, в подальшому вони зростуть, але будуть посильними для держави.

Нагадаємо, в лютому Лук'янова подала законопроект про введення 2%-ного податку на бездітність для чоловіків і жінок старше 30 років, що також має привести до збільшення народжуваності або збільшення доходів бюджету на 800 млн грн на рік. Поки він не розглянутий профільним комітетом ВР.

Нардеп Ірина Горіна (ПР) говорить, що такі проекти вимагають громадського обговорення, щоб зрозуміти, чи захочуть молоді народжувати сьогодні більше дітей, щоб через 25-35 років піти на пенсію на пару років раніше: "А враховуючи, що цей останній проект вимагає витрат бюджету, навряд чи депутати будуть зараз серйозно займатися цією проблемою".

Населення країни продовжує зменшуватися: за січень і лютий народилося 84 тис. осіб, померло майже 119 тис. Разом мінус 34,5 тис. осіб. Фахівці Інституту демографії і соцдосліджень прогнозують, що якщо не вживати кардинальних заходів, до 2025 року українців залишиться приблизно 35 млн, в основному люди старшого віку. На думку соціологів, збільшенням податків для бездітних і зменшенням пенсійного віку для людей, які мають дітей, проблему вирішити не вдасться.

Науковий керівник фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна каже, що одну дитину заводить практично кожна молода сім'я, а більше двох дітей мало хто. "У 25-30 років молодь не замислюється, що через чверть століття зможуть вийти на пенсію на рік раніше, - сказала нам Бекешкіна. - Щоб народжувати дітей, треба мати де жити і на що утримувати сім'ю. Тому перше, на що повинна звернути увагу влада, - доступне для молодих сімей житло. Друге - робочі місця для молоді. Це дасть набагато більше для підвищення народжуваності, ніж можливість в старості піти на пенсію на рік раніше. Така ідея могла б спрацювати в благополучних країнах, на зразок Швейцарії, але у нас ні".

За матеріалами Сьогодні

RedTram Україна