Грошей країні вистачить, якщо перестати так "безбашенно" красти

06 Квітень'12

Теги: грошові засоби

"Якщо красти так безбашенно, тоді зрозуміло: не ресурсів країні не вистачає, - не вистачає моралі. І відповідальності", - заявив Гриценко.

Щоб знайти гроші на соцініціативи президента Януковича, не потрібне тотальне підняття податків - просто влада повинна припинити так безсовісно красти, переконаний лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

Зокрема, він зазначив, що навколо Донецька побудована дорога вартістю 99 млн грн за 1 км (або 9 млн євро). Тоді як в Європі будівництво 1 км дороги обійдеться в 1 млн євро, і це при тому, що зарплата працівників там вища, а якість доріг непорівнянна.

"Якщо красти так безбашенно, тоді зрозуміло: не ресурсів країні не вистачає, - не вистачає моралі. І відповідальності", - заявив Гриценко в інтерв'ю ресурсу "ОстроВ".

Лідер "Громадянської позиції" впевнений, розумна влада повинна людей слухати і чути, не доводити ситуацію до точки кипіння.

"Чорнобильці вийшли на акцію не від хорошого життя. Вони обурилися тим, що їх позбавляють законом певних виплат - компенсації втраченого здоров'я. Цим людям влада повинна поклонитися і виконати те, що написано в законі, а не розповідати казки, що всі гроші вкрали "папередники", і грошей у бюджеті немає", - вважає він.

Гриценко підкреслив, гроші в країні є, варто лише згадати ті 24 млрд грн, які одним голосуванням у Верховній Раді віддали олігархам - власникам облгазів і обленерго, 2,4 млрд грн, вкрадених під проводом міністра палива та енергетики Юрія Бойка при закупівлі двох бурових установок.

"Це чиста схема крадіжки! Всі документи виявили журналісти, документально показали. На підставі цих документів я звернувся до прем'єр-міністра, генпрокурора, голови СБУ - проведіть розслідування, притягніть винних до відповідальності, нехай повернуть гроші, хто не повертає - в наручники і в тюрму. Ідуть одні відписки. Але ці відписки - речові докази, які потім, при зміні влади, будуть використані в суді, щоб чітко вказати на службову недбалість посадових осіб", - пояснив лідер "Громадянської позиції".

За матеріалами Дзеркало Тижня

RedTram Україна