Аналітики не радять інвестувати в готівкові євро

22 Лютий'12

Теги: євро, інвестиції

Готівковий долар, поряд з іншими валютами, доступними в Україні для придбання, є найнадійнішим для інвестування в 2012 році з точки зору прибутковості-ризику.

"Вкладення в готівкову американську валюту до кінця року можуть принести прибуток близько 1,6%, з урахуванням середнього спреду по готівкових операціях в розмірі 0,4%. Курс готівкового долара в Україні за цей період може підвищитися на 2% від поточного рівня - до 8,20 грн. Цьому сприятиме необхідність погашення істотної заборгованості перед російським ВТБ і МВФ, погіршення умов виходу країни на ринок міжнародних єврооблігацій, сповільнення світової економіки і, як наслідок, можливе зростання дефіциту торговельного балансу, зростання цін на російський газ. Відносно невисока історична мінливість курсу готівкового долара робить такий вид інвестування найцікавішим серед іноземних валют", - відзначає Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні.

Інвестиційно-привабливим експерт також вважає і австралійський долар. Прибутковість від такого вкладення, з урахуванням середнього спреду по готівкових операціях в розмірі 5,3%, до кінця року може скласти 2%. Економіка Австралії орієнтована на азіатський регіон і демонструє досить стабільні темпи зростання, що підтримує національну валюту. Курс австралійського долара на світовому ринку до кінця року може підвищитися ще на 7,23% до рівня 1,1500. Підтримку валюті також буде надавати політика основних центральних банків на вливання ліквідності. Втім, ризики такого вкладення дещо вищі, тому що коливання австралійського долара більш істотні порівняно з доларом в Україні.

Прибуток від вкладень в готівкову євровалюту, з урахуванням спреду по готівкових операціях в 2%, може виявитися трохи вищим - 5,2%. Однак можливість істотної зміни вартості євро робить таке інвестування більш ризиковим. Очікується, що вже влітку 2012 року боргова криза в єврозоні почне слабшати, що надасть підтримку єдиній валюті. Економіка Німеччини - локомотива єврозони - демонструє ознаки відновлення ділової активності. Крім того, Китай підтвердив своє бажання знову інвестувати в єврозону і у фонд європейської стабільності. Євро на світовому ринку зберігає потенціал зростання до кінця року на 7,2% до 1,4000.

Історична мінливість результатів щодо інвестування в британський фунт настільки суттєва, що це знижує його привабливість на тлі інших валют. На думку Миколи Івченка, фунт на світовому ринку в 2012 році може зрости на 6,42% до 1,6700. Навряд чи подорожчання валюти буде більш значним, тому що економіка Великобританії найближчим часом буде демонструвати дуже стримане зростання через слабке кредитування, боргову кризу в єврозоні та погіршення торговельних умов. Таким чином, якщо з даної прибутковості відняти середній спред по готівкових операціях в 2,55%, підсумкова річна прибутковість від такого виду вкладень може скласти близько 3,87%.

За матеріалами Фокус

RedTram Україна