Високе, але коротке зростання

24 Січень'12

Теги: інвестор, євро

Вчора курс євро вперше з початку січня піднявся вище рівня $1,3. Під час торгів він досягав позначки $1,3034/євро, що на 0,75% вище від закриття попереднього дня. З початку минулого тижня європейська валюта подорожчала майже на 3%. Разом з тим на російському ринку євро продовжує дешевшати і за підсумками торгів на ММВБ він досяг позначки 40,2625 руб./євро - це на 23 коп. нижче від закриття п'ятниці. На українському ринку ціна євро практично не змінилася і згідно з валютним індикатором склала 10,373/10,398 грн/євро.

Інвестори грали на підвищення євровалюти в очікуванні підсумків засідання єврогрупи в понеділок пізно ввечері. У рамках зустрічі міністри фінансів єврозони розглядали питання надання Греції чергового траншу другого пакету фінансової допомоги. Кошти необхідні для погашення до кінця березня 14,5 млрд євро. Однак ця допомога не могла бути надана країні, поки вона не домовилася з приватними кредиторами про списання частини боргу. "Провал переговорів з приватними кредиторами обіцяє Греції дефолт. Тому інформація, що з'явилася в Financial Times, про те, що приватні інвестори досягли угоди з Грецією щодо основних параметрів свопа, викликала на ринку прилив оптимізму", - відзначає партнер UFG Wealth Management Оксана Кучура. За заявою міністра фінансів Греції Евангелоса Венізелоса, країна готова до успішного завершення переговорів з приватними кредиторами про реструктуризацію боргу. "У нас дуже конструктивна співпраця з приватним сектором, і ми готові завершити весь процес (обміну боргу) вчасно", - заявив Венізелос.

Втім, експерти сумніваються, що зміцнення євро триватиме довго. "Спроби європейської влади покращити ситуацію носять поки половинчастий, непослідовний характер і не мають необхідного впливу ні на боргові проблеми, ні на економіку регіону", - відзначає віце-президент департаменту фінансових ринків Нордеа-банку Дмитро Новосьолов. "В даний час ЄЦБ здійснює валютне стимулювання через програму надання довгострокових кредитів, тобто накачує банківську систему готівкою, що завжди сприяє ослабленню валюти, - додає Кучура. - ЄЦБ не потрібно обмежувати зниження курсу євро, тому що в умовах рецесії слабка валюта - це форма стимулювання економіки".

За матеріалами Коммерсант-Україна

RedTram Україна