Пенсії чорнобильців перевірить КРУ: їх підозрюють в підробці документів

19 Грудень'11

Теги: пенсія

Контрольно-ревізійне управління Харківської області перевірить законність високих пенсій, які отримують ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Як повідомив начальник облКРУ Анатолій Козина, співробітники управління насамперед перевірять документи пенсіонерів, яким щомісяця нараховують по 15 000 грн, - як виявилося, таких чорнобильців в області трохи більше 600.

"Ми перевіримо підстави до нарахування великих пенсій. Приміром, у людини на руках є рішення суду, згідно з яким необхідно провести перерахунок, а на ділі виявляється, що ніякого суду не було. Буває, що на підроблених бланках приносять і довідки", - кажуть ревізори.

Нагадаємо, скандал з підробкою документів розгорівся минулої п'ятницю. Як писала "Сегодня", вранці 16 грудня співробітники УБЕЗ затримали двох членів організації "Союз Чорнобиль Україна" Володимира Проскуріна та Петра Прокопенка. Як розповів начальник слідчого управління облУВС Зіновій Галаван, їх підозрюють в підробці документів ліквідаторів аварії, за яким була нарахована пенсія. Самі ж чорнобильці будь-які зловживання заперечують, запевняючи, що з документами все в порядку.

У суботу вдень під час допиту в управлінні обом чоловікам стало погано, тому правоохоронці викликали медиків. У головного харківського чорнобильця Володимира Проскуріна медики діагностували підвищення тиску, у Петра Прокопенка - гіпертонічний криз. Сьогодні обидва лідери все ще перебували в лікарні.

За матеріалами Сьогодні

RedTram Україна