Банки вкотре проігнорували аукціон Мінфіну

30 Листопад'11

Теги: банківська система, облігація

29 листопада міністерство фінансів не змогло продати облігації внутрішньої держпозики на чергових аукціонах 29 листопада через відсутність попиту, як і в попередній раз 22 листопада.

Як йдеться в повідомленні відомства, Мінфін пропонував до розміщення три випуски звичайних ОВДП терміном обігу шість місяців, один рік і три роки, а також трирічні, п'ятирічні і десятирічні папери, номінальна вартість яких індексується залежно від курсу гривні до долара.

Вдруге поспіль на аукціони не надійшла жодна заявка.

Варто відзначити, що аналітики перед початком торгів називали низькими шанси Мінфіну на розміщення держпаперів на тлі незначного зростання короткострокової вільної ліквідності банківської системи в останні кілька днів.

Нагадаємо, що, за даними НБУ, залишки на коррахунках українських банків 29 листопада 2011 р. зросли до 17,346 мільярда гривень із 16,489 мільярда гривень на попередній робочий день.

"На аукціон знову ніхто не прийшов. Попит повністю був відсутній, як за стандартними облігаціями, так і за індексними облігаціями", - прокоментував Кореспондент.biz Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital.

Як повідомлялося, востаннє Мінфіну вдалося продати трирічні індексні облігації на суму 50 млн під 8,5% річних 18 листопада.

Нагадаємо, що 22 листопада Міністерство фінансів України не змогло продати облігації внутрішньої держпозики на чергових аукціонах напередодні через відсутність попиту банків, що зазнають дефіцит вільних гривневих ресурсів.

Як і передбачали українські аналітики, в умовах чергового падіння залишків на коррахунках українські банки не мають можливості інвестувати в низькодохідні державні облігації.

Як повідомлялося, 22 листопада добові міжбанківські кредити досягли 40-50% річних. Банкіри кажуть, що взяли на себе валютні ризики і змушені продавати долари, ревальвуючи гривню.

Середні ставки міжбанківських кредитів овернайт 21 листопада досягли нового рекорду -28,4% річних. Банкіри говорять, що вчора нічні кредити подорожчали ще в два рази. Як писала газета Комерсант-Україна, причиною подорожчання кредитів була відсутність гривневої ліквідності.

За матеріалами Корреспондент.net

RedTram Україна