Зерно отримало новий індекс

10 Листопад'11

Теги: індекс

International Grains Council (Міжнародна зернова рада - МЗС) взялася наводити порядок в прогнозах щодо зерна. Вона винайшла новий індекс - GOI (Grains and Oilseeds (зернові та олійні). Він заснований на рух ринкових цін на шість ключових культур: пшеницю, кукурудзу, жито, сорго, боби і рапс. Секретаріат МЗС зазначив, що новий індекс дозволить підвищити прозорість роботи світового зернового ринку та слугуватиме орієнтиром для його учасників. GOI буде публікуватися щоденно і обчислюватися в доларах США.

Учасники ринку вже дали позитивну оцінку нововведенню. Віце-президент Російського зернового союзу Олександр Корбут назвав індекс альтернативою індексу USDA (Міністерство сільського господарства США). Він же вважає новий індекс доповненням до цінових індексів ФАО (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН). Мовляв, тепер в аналітиків і гравців ринку з'явиться додаткова інформація, яка підкаже їм, як вести себе на ринку.

В Україні також раді появі нової оцінки зерна. "Це дуже позитивне явище для всіх учасників ринку, особливо для тих, хто зайнятий виробництвом зерна. Тепер їм не потрібно вникати в макроекономічні показники, вивчати баланс попиту та пропозиції зерна у світі, щоб прорахувати, наскільки сприятливою буде кон'юнктура в майбутньому. Достатньо буде просто зайти на сайт Міжнародної зернової ради і побачити ціну", - розповів колега Корбута, президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко. Він вважає, що новий індекс полегшує завдання зерновиками і є досить об'єктивним показником, якому можна довіряти. "Зернові ринки відрізняються останнім часом великою волатильністю. А індекс GOI буде в щоденному режимі враховувати попит і пропозиції зерна в світі і виражати ці зведені дані у певну ціну", - говорить Клименко.

На сайті МЗС вже проіндексовані показники щодо зерна, починаючи з 2000 р. Так, відвідувач може побачити, що індекс щодо семи культур 11 років тому становив станом на 3 січня 2000 всього $97. А вже на 7 листопада 2011 р. він зріс до $263, що вказує на те, що культури практично потроїли свої позиції на ринках за останнє десятиліття.

Аналітики також позитивно оцінюють нововведення. "Даний індекс - додатковий фінансовий інструмент для інвестора. Він відображає середньозважений рух зернового й олійного ринку. Для нас це індикатор міжнародних ринків основних продуктів", - говорить старший аналітик ІК "Драгон Капітал" Тамара Левченко.

Об'єктивно поява нового індексу на зернові та олійні культури вказує на те, що ці ринки будуть в центрі фінансової уваги в майбутньому. Для тих, хто хоче заробляти, це нова можливість зіграти на найбільш затребуваних продуктах у світі.

За матеріалами Экономические Известия

RedTram Україна