Бізнес не сховається від пенсії

20 Вересень'11

Теги: пенсія

Держава знайшла спосіб змусити підприємців вчасно платити єдиний соціальний внесок. В іншому випадку, за пропозицією Пенсійного фонду (ПФУ), вони будуть позбавлені права на спрощену систему оподаткування. При цьому "єдинники" зможуть розраховувати на реструктуризацію попередніх боргів перед ПФУ у разі своєчасного внесення поточних платежів. Втім, експерти і підприємці не бачать необхідності в додаткових фінансових санкціях.

Пенсійний фонд оприлюднив низку законопроектів, покликаних стимулювати підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, своєчасно сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Для них прописується чіткий термін сплати єдиного внеску - не пізніше 20-го числа місяця, який йде за звітним кварталом. При цьому підприємці збережуть право подавати податкову звітність раз на рік. Якщо "єдиноподатники" не будуть вчасно перераховувати соціальний внесок, вони автоматично втратять право платити єдиний або фіксований податок.

Суб'єкти підприємницької діяльності (СПД) зможуть розраховувати на реструктуризацію заборгованості зі сплати страхового внеску, сформованої на 31 грудня 2010 року. Право на виплату боргів в розстрочку протягом 2 років зможуть отримати ті платники, які перераховували внески у першому півріччі поточного року. При цьому підприємці можуть бути звільнені від сплати нарахованих за борги штрафів та пені. За даними ПФУ, на 1 серпня сума несплачених фонду внесків становить 1,9 млрд грн, з них невиплати "економічно активних підприємств" - 827,1 млн грн. На всю суму боргу було нараховано 440 млн грн штрафів, з яких на підприємців-фізосіб, що працюють, припадає половина цієї суми.

Ініціативи ПФУ бізнес сприйняв неоднозначно. "Якщо йдеться про посилення санкції, необхідно надати й преференції. Зараз ми з Пенсійним фондом обговорюємо можливість спрощення умов виплат страхових внесків для "єдинників", зокрема зниження ставок внеску до 18-20% мінімальної заробітної плати з нинішніх 34,5-37,5%. Скорочення надходжень до фонду буде компенсовано поліпшенням платіжної дисципліни", - розповів секретар Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрій Забловський.

Глава комітету Верховної ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутинник зазначає, що схвалити запропоновані ПФУ норми буде складно: "Для цього потрібно внести зміни до Податкового кодексу. Але сьогодні питання спрощеної системи оподаткування регулюються указом президента N727/98, в який неможливо внести будь-які зміни. При цьому комітет зараз готує до розгляду в сесійній залі законопроект N8521, і поки пропозиції щодо заборони використання спрощеної системи у разі несплати страхових внесків не надходили". Законопроект N8521 передбачає зміну механізму розрахунку єдиного податку для СПД.

Не схвалили пропозиції ПФУ і члени профільного парламентського комітету. "Вводити стимули для поліпшення платіжної дисципліни - ідея правильна, але ці заходи повинні бути ще й ефективними. Тому потрібно вивчити, які будуть результати, і чи не позначиться це негативно на роботі "єдинників'", - зазначив народний депутат Олег Царьов (Партія регіонів). "Введення додаткових санкцій проблеми несплати внесків не вирішить, - впевнений депутат Дмитро Святаш (Партія регіонів). - Крім того, взагалі не варто прив'язувати пенсійну реформу до системи оподаткування".

За матеріалами Коммерсант-Україна

RedTram Україна