Уго Чавес націоналізував все золотовидобування в Венесуелі

24 Серпень'11

Теги: золото

Президент Венесуели Уго Чавес під час засідання ради міністрів підписав указ про націоналізацію золотодобувної галузі країни. Положення декрету набрали чинності негайно, повідомляє РБК з посиланням на агентство "Синьхуа".

Насправді золотодобувна галузь у Венесуелі була націоналізована ще в 1965 році. Проте нинішній декрет дає місцевій владі додаткові повноваження у боротьбі з приватниками, які займаються нелегальними розробками. При цьому компанія Rusono Company, яка видобуває золото за домовленістю з державою, продовжить свою роботу.

У своєму телезверненні Чавес підтвердив рішення про репатріацію всього національного золотого запасу, який зберігається в іноземних банках. Перша партія злитків має прибути до Венесуели вже наступного тижня. За словами президента республіки, він пішов на такі заходи з двох причин: нестійке становище економік Західної Європи та США, а саме там поки знаходиться більша частина золотовалютних резервів Венесуели, а також лівійський прецедент, коли іноземні держави спочатку заморожують, а потім починають фінансувати опозицію за рахунок урядових коштів.

"Золото Венесуели було вивезено олігархією", - заявив Чавес. Тепер він має намір повернути його на батьківщину.

За матеріалами Сіньхуа

RedTram Україна