Золото - це не гроші

18 Липень'11

Теги: золото

Федеральна резервна система США зараз не готова починати третій раунд кількісного пом'якшення, сказав у четвер під час виступу в сенаті голова ФРС Бен Бернанке. Днем раніше його заяви в палаті представників про те, що ФРС може вжити подальші заходи для "надання додаткової підтримки" економіці, призвели до стрибка ціни золота, яка вчора встановила історичний рекорд - $1594,16 за трійську унцію. Після вчорашнього виступу Бернанке ціна знизилася, у п'ятницю торги йдуть біля рівня $1580.

Вливання центробанками ліквідності у фінансову систему веде до знецінення паперових грошей і породжує інфляційні очікування, вважають багато інвесторів. Це стимулює попит на золото, яке багато хто починає сприймати як реальні гроші на противагу паперовим. З серпня 2010 р., коли Бернанке вперше згадав про можливість другого раунду кількісного пом'якшення, по кінець червня 2011 р., коли програма викупу казначейських облігацій на $600 млрд була завершена, золото зросло на $270. З 2001 р. золото подорожчало в 6 разів.

На засіданні палати представників конгресмен-республіканець з Техасу, голова підкомітету з грошової політики Рон Пол спитав Бернанке, чи вважає той золото грошима. "Ні", - відповів голова ФРС після деякого коливання. На його думку, золото - це актив, так само як і казначейські облігації. "Чому ж тоді центробанки тримають золото?", - не вгамовувався Пол. "Традиція", - була відповідь.

Запаси золота в державних резервах країн світу в I кварталі цього року склали 30 681 т, що на 0,5% більше, ніж за той же період 2010 р., повідомила сьогодні Всесвітня золота рада (WGC). Росія за рік збільшила резерви на 20% до 811,1 т. WGC також опублікував останні дані на липень (вони по різних країнах надходять із затримкою на 1-2 місяці); згідно з цими показниками, у Росії вже 830,5 т золота. Вона посідає 8-е місце в світі за його обсягом в резервах. На 1-му місці - США (8133,5 т, обсяг не змінився в порівнянні з I кварталом 2010 р.).

Здатність ФРС безконтрольно друкувати гроші порушує дух конституції, неодноразово стверджував Пол: нічим не забезпечені паперові гроші загрожують цивілізації, дозволяючи урядам фінансувати війни і провокуючи фінансові кризи. Після останньої кризи за пропозицією Пола був схвалений закон, що дозволяє конгресу проводити аудит ФРС.

За матеріалами Відомості

RedTram Україна