Біржовий трудоголізм загострить реакцію

13 Травень'11

Теги: інвестор, фондова біржа

З 16 травня торговельна сесія на біржі ПФТС буде продовжена на 45 хвилин. Торговельний день (як на ринку заявок, так і на ринку котирувань) на цьому майданчику закриватиметься в 17:45. На другому ключовому біржовому майданчику - Українській біржі - аналогічне подовження торговельного дня вдалося ще в минулому році.

Для профучасників ринку і інтернет-трейдерів подовження торговельного дня робить саму торгівлю привабливішою. Адже локальний ринок багато в чому орієнтується на дані з-за кордону - різні масштабні події і макроекономічну статистику із США, Європи і Японії. А через різницю в часі відсутня повноцінна можливість реагування на інформацію, що надходить. "Продовження торговельної сесії можна оцінити позитивно як для професійних учасників ринку (торговців), так і для інтернет-трейдерів, оскільки з'являється додатковий час, аби відреагувати на новини і динаміку американського ринку", - пояснює директор департаменту торговельних операцій ІГ "Сократ" Володимир Пономаренко. Крім того, додає він, приватні інвестори, які поєднують інтернет-трейдинг зі своєю основною діяльністю, отримують можливість торгувати в кінці або після свого робочого дня.

Для українського ринку така тривалість торговельного дня о 11 годині - перспектива не самого найближчого майбутнього. Ліквідність на вітчизняних фондових майданчиках низька, а кількість трейдерів-фізосіб дуже мало (близько 5 тис. осіб). А пару сотень людей, що бажають поторгувати увечері, особливих обсягів на біржі не зроблять. "Поки що подальше збільшення тривалості торговельних сесій на українських біржах недоцільне. Ліквідність на локальному ринку невелика, а з подовженням сесії вона лише розтягуватиметься в часі", - говорить керуючий директор ІГ "Універ" Олексій Сухоруков. Про подальше подовження робочого біржового дня, вважає експерт, можна буде говорити, коли розшириться біржовий інструментарій (наприклад, почнуться торги золотом або ф'ючерсом на золото), а фізособи зможуть забезпечувати солідну ліквідність. "Для подальшого подовження торговельного дня на біржі необхідно, щоб ліквідність була більшою", - погоджується голова правління Української біржі Олег Ткаченко. При цьому, в разі появи такої необхідності, виникнуть і технічні нюанси, що вимагають дозволів. Наприклад, в обліковій системі. "Учасники торгів повинні мати можливість розблокувати/вивести придбані за результатами укладених операцій активи, а значить, депозитарна система має бути до цього готова", - говорить голова ради директорів ПФТС Олександр Скляров. Тому або охоронцям і депозитарію доведеться працювати довше, або біржі передавати відповідну інформацію в облікову систему вже наступного дня. Але такі зміни можуть призвести до збільшення витрат, тому не всі сторони, від яких залежать новації, в них зацікавлені.

За матеріалами Экономические Известия

RedTram Україна