Мідь стає золотом

27 Квітень'11

Теги: акції, золото

За умовами угоди, Barrick заплатить за кожну акцію Equinox по 8,15 канадського долара ($8,6) готівкою, що на 30% вище біржової вартості компанії в лютому, до того, як вона стала об'єктом пильної уваги на ринку злиттів і поглинань. Виходячи з цього, сума операції складе $7,7 млрд.

До понеділка найбільш вірогідним кандидатом на поглинання Equinox вважалося підрозділ найбільшого в Китаї торговця металами Minmetals Resources, яка зробила на початку квітня недружню пропозицію про поглинання, пообіцявши акціонерам австралійського добувача міді $7 за акцію. Вчора Minmetals відмовилася від боротьби, заявивши, що Barrick підняв ціну до невиправдано високого рівня.

"Для акціонерів Equinox це чудова операція. Це більше реальної вартості активів компанії", - стверджує керуючий активами фонду Montrusco Bolton Джон Голдсміт.

За словами експертів, пояснення невиправдано високу ціну - позитивні очікування подальшого зростання споживання міді, що застосовується для виготовлення електрокабелів і водопроводів, в Китаї та інших економіках, що розвиваються. Завдяки неабиякому попиту з боку промисловості цей метал подорожчав у сім разів за останні вісім років. Недолік нових проектів з видобутку міді може стати причиною її дефіциту на ринках.

"Ресурсів мало і вони в основному контролюються гігантськими компаніями. Це рідкість, коли на ринку з'являється можливість купити активи вищого класу, як в Equinox. Тому ми вирішили скористатися унікальною ситуацією. Для фінансування операції Barrick отримала кредити у банків RBC і Morgan Stanley на загальну суму в $5 млрд.", - пояснив на вчорашній прес-конференції виконавчий директор Barrick Аарон Регент.

Купуючи Equinox, канадці отримують перспективне родовище міді, кобальту і урану Lumwana в Замбії, а також найбільше в Саудівській Аравії родовище міді Jabal Sayid, де видобуток має початися в наступному році. Доведені ресурси Lumwana становлять 2 млн. т міді, а Jabal Sayid - 0,54 млн. т.

Як ринок міді, так і ринок золота показують вражаючі темпи відновлення після досягнення своїх мінімумів під час кризи. Мідь, що коштувала в грудні 2008 р. менше $3 тис./т, подорожчала більш ніж у три рази - до $10 тис./т.

Золото за цей період збільшилося в ціні на більш скромні 120% - до $1500 за унцію і майже вичерпало потенціал зростання. Аналітики, опитані агентством Reuters, вважають, що до 2015 р. благородний метал може подорожчати ще на 13% - до $1700/унц.

"Зараз непоганий час для диверсифікації активів, якщо ви золотошукач. Ще залишилося безліч причин, щоб грати на підвищення на ринку золота, але мідь все ж має більш сильні довгострокові перспективи. У наступні п'ять років ринок обіцяє бути бичачим, і я не здивуюся, якщо котирування міді весь цей час продовжать перебувати у високому діапазоні - $10-12 тис./т", - говорить аналітик FastMarkets.com Вільям Адамс.

Інші експерти також схиляються до думки, що ціни на ринку міді будуть високими і стабільними. Аналітики фінансової групи RBS прогнозують, що котирування металу в 2012-2014 рр. будуть коливатися в діапазоні від $10 тис./т до $11,5 тис./т, тоді як в 2009-2011 рр. розкид цін становив $5-10 тис./т. Банк Barclays Capital очікує, що мідь досягне позначки $12 тис. в 2012 р., а StanChart вважає, що цей межу буде пройдено в 2014 р.

А от президента канадської інвестиційної компанії Maison Placements Джона Інга вихід золотошукача на ринок міді здивував. "Вклавши майже $8 млрд. у копальні, які зовсім не виробляють дорогоцінного металу, Barrick показала, що на світовому ринку більше не залишилося можливостей інвестувати у родовища золота", - вважає Інг.

За матеріалами Экономические Известия

RedTram Україна