Мережі не виловили Баффетта

27 Березень'11

Теги: інвестор, акції

Власник інвесткомпанії Berkshire Hathaway мільярдер Уоррен Баффетт закликав інвесторів з обережністю ставитися до оцінок соціальних мереж на тлі минулих і прийдешніх IPO деяких з них. Втім, найуспішніший інвестор світу не назвав конкретних компаній, але відзначив, що "деяких з них чекає великий успіх, що стане прикладом для інших".

Facebook Inc., власник однойменної соціальної мережі, у січні під час приватного розміщення акцій на $1,5 млрд, організованого інвестиційним банком Goldman Sachs, була оцінена в $50 млрд. Sharespost, де торгуються акції непублічних компаній, повідомила на минулому тижні про завершення аукціону із продаж паперів Facebook. Було продано 100 000 звичайних акцій класу B - по $34 за акцію, тобто інвестори оцінили Facebook в $77-85 млрд.

Власники Twitter у грудні заявляли про оцінку в $3,7 млрд після того, як отримали $200 млн від венчурного фонду Kleiner Perkins Caufield & Buyers. Businessinsider повідомляє, що Kleiner Perkins Caufield & Buyers у березні продали свій пакет в Twitter за $416 млн.

"Більшість із них будуть переоцінені, - сказав Баффетт напередодні в Нью-Делі. - Дати точну оцінку соціальним інтернет-мережам пє надзвичайно скрутним". Уоррен Баффетт завжди насторожено ставився до стартапів в інтернеті. В 90-х він уникав інвестування в інтернет-компанії, і бульбашка доткомів Баффетта, яка лопнула в березні 2000 р., зайвий раз підтвердила інвестиційне чуття Оракула з Омахи.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна