На ПФТС відбудуться торги

23 Березень'11

Теги: фондова біржа, акції

Рада асоціації "Фондове партнерство" 21 березня схвалила продаж 17,9% акцій (573 шт.) фондової біржі ПФТС. Цей пакет залишився у асоціації за підсумками викупу членами біржі в 2010 році її акцій за номінальною ціною 10 тис. грн. "Позиція ради - продати за максимально можливою ціною. Як і коли це зробити - питання технічне", - повідомив член ради "Фондового партнерства" Леонід Городецький. Тому продавати даний пакет акцій ПФТС будуть частинами - на аукціонах.

Брати участь в них зможуть 136 членів асоціації, які в 2010 році торгували на біржі ПФТС. "Рада вважає, що це рішення найбільше відповідає інтересам більшості членів асоціації, - заявила президент асоціації Ірина Зоря.- Регламент торгів залежатиме від кон'юнктури ринку і остаточно буде затверджуватися радою". Реалізувати можливість купівлі акцій біржі ПФТС торговці цінними паперами зможуть починаючи з травня. Максимальний термін проведення аукціонів, за словами пані Зорі, буде залежати від попиту.

"Є учасники, які хотіли б придбати акції зараз, і ті, хто хотів би купити їх після завершення операції зі злиття ММВБ і РТС", - зазначила вона. Городецький повідомив Ъ, що максимальний термін реалізації пакету акцій встановлений до кінця 2012 року: "Продаж не почнеться з травня. Окремо потрібно буде збиратися раді, а в квітні відбудуться збори членів асоціації".

Виручені від продажу акцій гроші підуть на розвиток "Фондового партнерства". "Асоціація має трирічну програму розвитку. Під неї загальними зборами щорічно затверджується бюджет, до дохідної частини якого входять кошти, отримані від продажу акцій", - сказала Ірина Зоря. Члени асоціації, які брали участь у купівлі акцій за номінальною вартістю в 2010 році, зможуть довести свої пакети до максимально можливих 5%, тобто до 160 акцій.

Глава ІГ ТАСК Сергій Бродович каже, що за рішенням членів асоціації від грудня 2009 року цей пакет (майже 18%) повинні були запропонувати до купівлі за номіналом найактивнішим торговцям на ПФТС за підсумками 2010 року. Леонід Городецький уточнив, що при голосуванні члени ради не підтримали цю пропозицію. "Спочатку не домовилися, як продавати. Якщо за кількістю угод, то ми заберемо все. Якщо за обсягами, то все отримають торговці бондами", - відзначає гендиректор брокерського будинку "Відкриття" Олександр Стародубцев.

У ТАСК, що була в топ-5 торговців, незадоволені рішенням ради. "Після продажу першого пакету акцій біржі асоціація не зробила жодної дії, яка б запам'яталася ринку. Дві третини членів ради нелегітимні, термін їх повноважень давно минув", - заявив Бродович. Але президент КУА "Кінто" Сергій Оксанич, якого цитує прес-служба асоціації, вважає, що аукціонний продаж є найбільш прозорим і ефективним способом продажу акцій на ринкових конкурентних принципах. Стародубцев вважає, що ціна акцій на аукціоні буде в коридорі від 1 до 2 номіналів. "Тому мені здається, що особливих заявок не буде", - додав він.

За матеріалами Коммерсант-Україна

RedTram Україна