Фондові ринки падають по всьому світу

15 Березень'11

Теги: акції, індекс, фондовий ринок

Фондові ринки по всьому світу сьогодні падають через погіршення ситуації в Японії, яка стала жертвою руйнівного землетрусу і цунамі. На АЕС "Фукусіма-1" вночі сталися нові вибухи, ризики витоку радіації з пошкоджених реакторів зростають, заявив прем'єр-міністр Наото Кан.

Індекс Nikkei обвалився сьогодні на 10,55%, що стало третім за величиною падінням за всю його історію. Під час торгів зниження досягало 14,5%. Акції компанії Tokyo Electric Power, якій належить АЕС, впали за підсумками торгів на 25% (максимально можливий денний ліміт). При цьому на відкритті угод з ними спочатку не було, бо не було виставлено жодної заявки на купівлю.

Регіональний індекс MSCI Asia Pacific Index втратив 5,2%. Європейські ринки теж відкрилися падінням. До 13.30 МСК німецький індекс DAX втратив 4,7%, британський FTSE 100-2,4%, пан'європейський DJ Stoxx 600-3,1%. Ф'ючерс на нафту Brent падає на 2,9% до $ 110,4 за барель.

Вартість свопів "кредит-дефолт" на п'ятирічну страховку від дефолту за держоблігаціями Японії підскочила на 25,8 б.п. до 122,3 пункту; це максимальне значення відтоді, як відслідковує ціни свопів компанія CMA стала збирати дані в 2004 р. Інвестори зараз оцінюють кредитоспроможність Японії нижче, ніж, наприклад, Колумбії (115,5 пункти) і Бразилії (114,9 пункту). У Японії найвище відношення держборгу до ВВП, у 2010 р. воно склало 225,9%.

Банк Японії сьогодні надав учасникам грошового ринку 8 трлн ієн ($98 млрд). Вчора обсяг вливань Банку Японії склав рекордні 15 трлн ієн ($183 млрд); в наступні два дні він планував надати ще $83 млрд, але вже сьогодні цей обсяг був перевищений.

"Зараз все залежить від ситуації на "Фукусіма". Все інше не має значення", - говорить Сейічіро Івасава, головний стратег з японського фондового ринку Nomura.

Російський фондовий ринок знижується з самого відкриття. За даними на 13.30 МСК, індекс ММВБ втратив 2,37% і опустився до 1685,8 пункту, індекс РТС знизився на 2,71% до 1892,1 пункту. Акції ФСК вже втратили на ММВБ 4,39%, Сбербанку - 3,45%, ВТБ - 2,81%, "Роснафти" - 2,56%, "Норнікелю" - 1%. Зросли лише РДР "Русалу" - на 1,26% і папери "Фортум" - на 0,22%.

"Російський ринок як і раніше торгується в тіні світових новин, які і задають настрої в інвестиційній Москві, - відзначає начальник відділу аналітики Forex Club Андрій Діргін. - Поки що зовнішній фон залишається тривожним". Зараз ринок реагує на трагічні події, викликані техногенними факторами, відзначає стратег "Ренесанс капіталу" Ованес Оганісян: "Проте вже найближчим часом ми побачимо реакцію ринків на те, як це все позначиться на економіці Японії і всього світу, і тоді відбудеться ще більша корекція ринків". На думку Оганісяна, прогнозованого на цей рік зростання світової економіки в 4% може і не бути: ситуація в Японії буде мати більш широкий економічний ефект, ніж події 11 вересня в США.

Якщо вчора наш ринок проявив стійкість до поганих новин з Японії, то сьогодні негатив взяв своє, зазначає Павло Дородніков, начальник торговельного відділу Rye, Man & Gor Securities. Активність торгів велика, обсяги великі, ринок волатильний.

Проте ринок продовжує чинити опір, падіння не таке сильне, як в Європі, відзначає Дородніков. Але, на його думку, межа падіння, швидше за все, ще не досягнута, тим більше, що сьогодні котирування в США можуть упасти набагато значніше, ніж вчора. Сьогодні ф'ючерс на індекс S&P 500 знижується на 2%.

За матеріалами Відомості

RedTram Україна