Українці змирилися, що в судах багато чого вирішують гроші

23 Лютий'11

Теги: грошові засоби

83,3% українців переконані, що вітчизняна Феміда не сліпа: статки тих, хто звертається, впливають на рішення судів, а багаті завжди матимуть перевагу.

Такі результати отримані під час опитування, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень.

42,8% респондентів не вірять, що, звернувшись до суду, отримали б справедливе рішення. Ще 44,8% не вважають, що суди відіграють істотну роль у захисті прав громадян України.

Найбільш поширеним методом вирішення юридичних проблем українці називають дії, що лежать поза законом (хабарі, погрози, зв'язки). На поширеність цього методу вказали 42,6% опитаних. Разом з тим 33,4% респондентів вважають звернення до суду найефективнішим методом вирішення юридичних проблем. Про це повідомляє прес-служба Міжнародного фонду "Відродження".

"Це дослідження продемонструвало, що основним бар'єром на шляху вирішення правових проблем є відсутність у людей віри в те, що можна щось змінити. Це призводить до безсилля громадян перед юридичними проблемами і, як наслідок, до відсутності бажання і можливості використовувати правові механізми при вирішенні подібних проблем", - відзначив провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов.

Опитування проводилося з ініціативи програми "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження" та за підтримки Правової ініціативи відкритого суспільства (Будапешт). Було опитано 2500 респондентів в п'яти регіонах України - Київській, Луганській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях, а також проведені фокус-групи з адвокатами центрів громадського захисту та їх клієнтами.

За матеріалами Фокус

RedTram Україна