Твори мистецтва у вашому інвестиційному портфелі

Теги: портфель інвестицій, ліквідність

Ви вже почуваєте себе спокійно, маєте свій бізнес, пристойний інвестиційний портфель, вам не потрібно думати про хліб «насущний» … Діти вже закінчили престижні навчальні заклади або ще вчаться закордоном, здобуваючи пристойну професію. Свій бізнес ви почали в ранніх 90-их, життя вас кидало в різні сторони – від торгівлі дріб’язком до управління компанію, а деколи й цілим холдингом.

Тільки тепер ви можете оцінити наскільки прекрасна кожна мить вашого життя. Ви вже не снідаєте, а насолоджуєтесь ароматом ранкової кави, ви не ведете автомобіль, а управляєте крейсером посеред гавані маленьких човнів, ваш погляд тепер все частіше спрямований у даль до лінії горизонту. Це – саме той час, щоб звернути свій погляд до вічного, до мистецтва. Бо лише справжнє мистецтво надихає, перетворює споживання у насолоду, а буденність у стиль. Зауважимо, «лише справжнє мистецтво», а не те штучне, фальшиве й попсове, що нас часто оточує. Де ж тепер знайти це справжнє? Коли вже ікру лососеву навчились робити штучною, а пластичні хірурги вже й людей почали ліпити штучних. Головне, щоб зуби виблискували, усмішка – від вуха до вуха, ну і ноги …

А ми ж говоримо про мистецтво. Ринок творів мистецтва дуже специфічний, характеризується величезною асиметрією інформації між покупцем і продавцем та низькою ліквідністю. Хто ж купить справжнє мистецтво? Лише справжній поціновувач кожної миті свого життя. Кожна мить унікальна, лише потрібно вміти її цінувати та увіковічнювати. Як і справжнє мистецтво ... З мистецтвом швидко не розстаються, до нього довго звикають, а потім – на все життя! У придбанні творів мистецтва без професійних консультантів не обійтись. Бо хоч тут ми хочемо бачити щось справжнє, щире, наївне, щось із дитинства. Саме такими є картини справжніх художників. Консультант консультантом, а остаточне рішення приймати вам. Як підібрати серію картин одного художника, щоб вловити сюжетну лінію, перехід настроїв та почуттів? В кінці кінців, потрібно побачити картини зблизька. Пазли повинні скластись, ви повинні відчути: «Це – те, що мені зараз потрібно!»

Ваш потяг до мистецтва розділяє дружина (чоловік) і ваші діти. То, для чого себе стримувати? Ще один заміський будинок твором мистецтва не назвеш, його і не перевезеш … на випадок чого. А справжні твори мистецтва завжди можуть бути поруч. Тим більше, що згідно до даних впливового мистецького індексу Meі-Moses Fіne Art Іnde в останні півстоліття прибутковість вкладень у мистецтво знаходилася приблизно на рівні прибутковості вкладень в індекс S&P 500. Але тут потрібно додати – на акції дивитись не будеш, і вони не надихають. А мистецтво – вічне, разом з картиною ви купуєте невичерпний потік хорошого настрою …

У кризу світовий арт-ринок пожвавився. Інвестори розчарувались у девелоперстві, нерухомості, металургії, і все більше диверсифікують свій портфель у сторону творів мистецтва. Як кажуть професіонали, арт-ринок не має кореляції з фінансовими ринками світу, а тому разом з діамантами та ювелірними шедеврами дозволяє краще захищати інвесторів від інфляції та інших непередбачуваних ризиків сучасного фінансового світу. Піонерами арт-банкінгу, тобто фінансово-консультаційного супроводу інвестицій у твори мистецтва, наприкінці 80-х років XX століття стали швейцарський UBS, німецький Deutsche Bank і американський Citibank.

Ми пропонуємо вам послугу з арт-банкінгу, що включає пакет послуг із формування портфелів (колекцій) із творів мистецтва інвестиційної якості відповідно до ваших індивідуальних стратегій інвестування, розроблених на основі ваших побажань та уподобань, з урахуванням вашої готовності до ризику, можливої доходності та ліквідності.

Протягом останніх п’яти років відзначається ажіотажний попит на картини українських живописців. Картини українських художників продаються в середньому від 5 до 15 тис. дол. На вторинному ринку (через магазини й дилерів) річні обсяги продажів в Україні сягнули близько 100 млн. дол. На ринку предметів мистецтва, як і на фондовому ринку, існують різні стратегії інвестування, які різняться рекомендованими термінами інвестування та прибутком. Наприклад, інвестиції у класиків XIX—XX століть дають стабільний прибуток, приблизно 20-30 % на рік, тоді як інвестиції в сучасних художників, ще не відомих ринку, можуть дати прибуток значно вищий, хоча й ризиковість таких інвестицій є вищою.

Наша послуга арт-банкінгу розрахована на інвесторів приватних і корпоративних. Серед наших клієнтів є не тільки колекціонери, яким важливо зараз оцінити свою колекцію й забезпечити ліквідність її частини чи доформувати її за заданим принципом, але й такі клієнти, що бажають стильно оформити свої офіси та приміщення, демонструючи відвідувачам та гостям свій вишуканий смак. Наш арт-менеджер забезпечить клієнтові і правильну оцінку купованих творів, якісну експертизу творів на справжність, перевірку юридичної чистоти, надасть допомогу в реставрації та зберіганні творів, страхуванні і, за потреби, транспортуванні. На нашу думку, оптимальний термін арт-вкладень має становити не менше десяти років. Розпочинати інвестиції слід, маючи хоча б десяток вільних тисяч доларів, доводячи свій оптимальний арт-портфель принаймні до десяти робіт, загальною вартістю не менше 100 тис. дол.

Ми Вам допоможемо придбати те, що Ви шукаєте, як на сторінках нашу сайту, так і спілкуючись з нашими арт-менеджерами та фахівцями з арт-банкінгу!

Успішного Вам інвестування у вічні цінності!

Ознайомитись з пропозиціями щодо інвестування у твори мистецтва Ви можете тут >>

RedTram Україна