ФРС США продовжить викуп облігацій

27 Січень'11

Теги: фондовий ринок, облігація

ФРС продемонструвала в середу, що не поспішає припиняти надання допомоги американській економіці, заявивши, що високе безробіття виправдовує план викупу облігацій, незважаючи на те, що в економіці з'явилися ознаки поліпшення.

У заяві, трохи більш оптимістичній, ніж у грудні, Центробанк США вперше визнав зростання цін на сировину, що впливає на світову інфляцію, але дав зрозуміти, що це не зіб'є його з курсу.

ФРС зазначила, що базова інфляція в країні "має тенденцію до зниження", тоді як інші великі світові Центробанки, навпаки, стурбовані зростанням цін.

"Економічне відновлення триває, проте його темпи недостатні для значного поліпшення ситуації на ринку праці", - заявила ФРС після дводенного засідання.

Регулятори одностайно висловилися за продовження програми викупу активів розміром $ 600 мільярдів. Серед них вперше з грудня 2009 року не було розбіжностей.

Аналітики кажуть, що Центробанк, можливо, не хоче виглядати занадто життєрадісним, оскільки фінансові ринки можуть сприйняти будь-який прояв оптимізму як ознаку близького посилювання політики.

"Зростання витрат домогосподарств прискорилося наприкінці минулого року, але досі обмежено високим безробіттям, незначним збільшенням доходів, низьким достатком домогосподарств і браком кредитування", - вказала ФРС.

"У цій заяві Центробанк не визнає поліпшення американських економічних даних, яке ми бачили в останні тижні, в тій мірі, на яку ми сподівалися", - сказав Омер Езінер з Commonwealth Foreign Exchange.

За матеріалами Reuters

RedTram Україна