Плаваючі ставки більше не будуть знижувати вартість іпотеки

26 Листопад'10

Теги: кредит, нерухомість, процентна ставка

З літа-2010 найнижчі за вартістю іпотечні кредити на вторинному ринку нерухомості належать програмам з плаваючою ставкою. Експерти стверджують, що подальшого здешевлення іпотеки за рахунок кредитів зі змінною ставкою чекати не варто.

Станом на 22.11.2010 р. найвигідніші пропозиції на ринку іпотечного кредитування - це програми з плаваючою ставкою. Так, ОТП Банк пропонує кредити на купівлю нерухомості на вторинному ринку під номінальні 15,99% річних, з одноразовою комісією 0,99%, Ерсте Банк надає кредити під 16,3% річних, з одноразовою комісією 1,5%. Universal Bank видає іпотеку під 16,95% річних, комісія також становить 1,5%. Кредити з плаваючою ставкою найдешевші на ринку через те, що їх вартість прив'язана до вартості депозитів, залучених вищезгаданими установами.

Експерти підтверджують, що єдиний механізм, здатний сьогодні зробити іпотеку доступною за ціною - це плаваюча ставка. "Вже практично всі банки говорять про те, що зниження ставок по іпотеці до прийнятного рівня можливе тільки за умови переходу на плаваючу відсоткову ставку, що підтверджується появою на ринку пропозицій по 17% річних", - коментує Антон Шаперенков, директор департаменту маркетингу роздрібного бізнесу VAB Банку.

Однак потенціал зниження плаваючих ставок уже майже вичерпано, і якщо знижувати вартість депозитів і далі, то банки можуть втратити вкладників. Експерти вже сьогодні відзначають певні труднощі у установ, що видають кредити із плаваючою ставкою. "Аналізуючи динаміку залучення пасивів у розрізі банків, які пропонують плаваючу ставку по іпотеці, видно, що вкладник поки не готовий розміщувати кошти на депозити в цих фінансових установах під ставку 13-14% річних, тоді як на ринку є більш приваблива альтернатива - вклади під 17-18% річних, - продовжує Антон Шаперенков, - вартість ресурсу буде визначальною для масових пропозицій у кредитуванні, а депозитний ринок поки ще не готовий знижуватися до 11-12% річних".

За матеріалами Простобанк Консалтинг

RedTram Україна