НБУ звинувачує банки у дестабілізації валютного ринку

01 Листопад'10

Теги: валютний ринок, НБУ

Національний банк України звинуватив комерційні банки у спробах дестабілізації валютного ринку і нагадав керівникам банків про персональну відповідальність за реалістичність заявок на покупку валюти, говориться у телеграмі НБУ , текст якої має в своєму розпорядженні Рейтер.

"Останнім часом почастішали випадки, коли банки при здійсненні операцій покупки іноземної валюти за гривну з Національним банком подають нереальні заявки, які потім самі ж анулюють", - говориться у телеграмі.

"Нацбанк розцінює це як свідому дестабілізацію валютного ринку", - говориться в телеграмі.

На поточному тижні центральний банк двічі виходив з валютними інтервенціями на міжбанківський ринок, продаючи долари за курсом 7,9480 гривень за 1 долар, аби задовольнити попит через який котирування гривні знижувалися до рівня 7,95-7,9530 гривень за долар.

"Зобов'язати керівників банків узяти під особистий контроль реалістичність подачі банками в Національний банк заявок на покупку іноземної валюти", - говориться в телеграмі за підписом першого заступника глави НБУ Сергія Арбузова.

Раніше в НБУ зазначали, що з початку вересня 2010 року на валютному ринку України попит на іноземну валюту зростав швидше за пропозицію. Сальдо валютних нетто-надходжень до країни залишилося позитивним.

За матеріалами Подробности

RedTram Україна