Німеччина вперше за десять років імпортуватиме пшеницю

02 Вересень'10

Теги: імпортер

За прогнозом операторів ринку, в 2010/11 МР Німеччина буде змушена поповнити лави імпортерів пшениці з річним обсягом закупівель борошномельного зерна вищого сорту в обсязі 0,5-1,5 млн. тонн.

Причиною такої різкої переорієнтації держави з продавця в покупця, яка спостерігається вперше за останніх 10 років, стали рясні опади в країни цього літа.

Зокрема, дощі істотно позначились на якості борошномельної пшениці вже в липні, перед початком її прибирання. До теперішнього часу прибиральна кампанія зернових завершена на 90% площ, проте збір урожаю в північних і східних регіонах країни як і раніше затримується.

В цілому, за попередніми оцінками експертів, валовий збір озимої пшениці в Німеччині в 2010/11 МР скоротиться на 9% на рік - до 22,7 млн. тонн, що вже підштовхнуло ціни на внутрішньому ринку до зростання до найвищого значення за останніх 28 місяців, повідомляє АПК-Інформ.

Слід зазначити - щорічні потреби Німеччини у високоякісній борошномельній пшениці складають близько 8 млн. тонн. При цьому лише 7 млн. тонн із вказаного об'єму в 2010/11 МР країна зможе задовольнити за рахунок власного урожаю.

Дефіцит зернових держава покриватиме за допомогою продукції із США і Франції. Так, днями Німеччина вже купила 20 тис. тонн високоякісної американської ярової пшениці, що стало першою подібною операцією, починаючи з 2007 року.

Нагадаємо, що українські експерти запропонували ввести квотування експорту зерна або вивізне мито, аби уникнути дефіциту зернових в країні.

В свою чергу, віце-прем'єр-міністр з питань АПК Віктор Слаута закликає аграріїв продавати зерно за найвищими цінами, а їх готові запропонувати лише експортери.

За матеріалами АПК-Інформ

RedTram Україна