Азія повинна бути готовою до потенційних потрясінь

13 Липень'10

Теги: капітал, МВФ

Азійські країни мають бути готові до потенційних потрясінь, включаючи різке збільшення надходження капіталу, оскільки регіон демонструє стійкість до бюджетних неприємностей в Європі, заявив глава Міжнародного валютного фонду.

Надмірний рух капіталу "створює нестабільність", розповів керуючий директор МВФ Домінік Стросс-Кан на конференції, яка відбулась у південнокорейському місті Теджон. Політикам потрібно буде застосовувати різні інструменти боротьби, у тому числі зміцнення валюти, накопичення міжнародних резервів і контроль над рухом капіталу", - зазначив він.

МВФ минулого тижня прогнозував, що ВВП Азії збільшиться на 7,75% цього року, в порівнянні із зростанням всієї світової економіки на 4,6%.

Стросс-Кан заявив, що сьогодні МВФ і уряд Південної Кореї працюють над інструментами запобігання кризі для підтримки азійських та інших економік, що розвиваються, уразливих до зовнішніх потрясінь. В інтерв'ю він відмовився коментувати специфіку плану, оскільки його обговорення ще продовжується.

Стросс-Кан попередив, що зміна обмінного курсу валют не буде панацеєю від торговельного дисбалансу в світовій економіці.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна