Гроші покращують життя, але не приносять щастя

05 Липень'10

Теги: грошові засоби

Компанія Gallup (США) провела перше в історії глобальне дослідження зв'язку між рівнем доходу і простим людським щастям. На питання соціологів в 2005-2006 роках відповіли більше 136 тис. осіб в 132 країнах, що представляють 96% населення планети.

Автори дослідження стверджують, що їм першим удалося здійснити "репрезентативну вибірку планети Земля".

Результати відображають різноманітність культурних, економічних і політичних реалій різних куточків земної кулі. Якщо коротко, то задоволеність життям зазвичай зростає із збільшенням доходу, але це не обов'язково означає позитивні емоції.

Респондентів просили оцінити за десятибальною шкалою міру задоволеності основних потреб в їжі, житлі, зручностях, а також психологічних потреб. Крім того, вони мали відповісти на питання про позитивні і негативні емоції, які відчували в попередній день, про те, чи відчувають вони повагу з боку оточуючих, чи можуть покластися на друзів і родину у важкій ситуації і наскільки вони вільні обирати види повсякденної діяльності.

Як і в попередніх дослідженнях, встановлено, що задоволеність життям зростає у міру збільшення особистого і національного доходу. Але позитивні емоції, які зростають у міру збільшення доходів вельми незначні, тісніше пов'язані з іншими чинниками, такими як повага оточуючих, свобода, соціальна підтримка і добре виконана робота.

Керівник дослідження Ед Дінер, почесний професор психології Університету Іллінойсу і співробітник Gallup Organization, зазначає, що відмінність між задоволеністю життям і позитивними емоціями було встановлено вперше.

Результати дослідження опубліковано у виданні Journal of Personality and Social Psychology.

За матеріалами UABanker.net

RedTram Україна