Вітер кризи випробовує банки на міцність

19 Червень'10

Теги: інвестор, капітал, банківська система, криза

Буревіям все одно, що стоїть на їх шляху, маєток чи бунгало. Або досить міцний будинок аби встояти, щоб його не стерло з лиця землі, пише The Wall Street Journal.

Те саме можна сказати і про крупні і дрібні банки, яким потрібний реальний капітал, аби вистояти в кризу. Речі очевидні, але, здається, конгресмени про це забули.

Члени палати представників і сенатори США досягли фінальної стадії обговорення реформи банківського регулювання.

Радикальний перегляд правил фінансового регулювання в США, мабуть, включатиме спірний план, покликаний захистити банки від ризикованих свопових операцій.

Демократи, які контролюють процес ухвалення рішень в сьогоднішньому складі Конгресу, наблизилися до консенсусу відносно елементів плану, який викликав лютий опір з боку банків Уолл-стріт, що стоять перед небезпекою втратити мільярдні прибутки.

Закон вимагатиме від банків ізолювати їх свопові операції в окремі підрозділи, що зажадає від банків залучення нового капіталу і позбавить їх доходів, які вони отримують від операцій на даному ринку.

Зараз сперечаються про те, чи варто забороняти банкам включати в капітал особливого типу боргових папери, відомі як привілейовані цінні папери, випущені трастами.

Причина, з якої цей захід буде запропоновано, полягає в наступному: в період кризи інвестори відмовляються давати банкам кошти під заставу цих поперів, і дивляться, скільки у них реального капіталу, здатного покрити збитки.

Банки виступають проти даної пропозиції, оскільки залучити акціонерний капітал варто дорожче. Конгресмени твердо стоять на своєму, не піддаючись на вмовляння банків, а члени палати представників запропонували в четвер вводити дану заборону поступово і звільнити від неї банки, активи яких не перевищують 15 млрд дол.

Але від кризи страждають не лише крупні банки. З серпня 2007 р., з 250 збанкрутілих банків у більшості активів було менше 15 млрд дол.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна