Найнижчі пенсії потрібно терміново підвищувати, а високі - заморожувати

15 Травень'10

Теги: пенсія

Скорочувати розрив у пенсійному забезпеченні необхідно за рахунок підвищення найнижчих пенсій і заморожування високих, заявила замміністра фінансів Тетяна Єфименко.

У той же час, вона підкреслила, що до питання про урізання пенсій держслужбовцям потрібно підходити зважено.

"Колись держслужбовцям було сказано: ви будете отримувати маленьку зарплату, але вам гарантоване гідне пенсійне забезпечення. Орієнтуючись на невисокий дохід, держслужбовці водночас не пов’язані з ризиками бізнесу. Та й не кожна людина має здібності до підприємницької діяльності", - відзначила вона.

Замміністра підкреслила, що значна різниця між групами найбагатших і найбідніших - це один з головних чинників, який створює політичну і соціальну нестабільність. Тому, щоб не було загрози соціальних потрясінь, співвідношення між найвищими і найнижчими доходами має скорочуватися, переконана Єфименко.

"Треба йти шляхом зростання мінімальних доходів, підтягуючи їх до вищої планки. І таким шляхом ми йдемо - може, не з тієї швидкістю, з якою хотілося б. Це - принципова позиція", - підкреслила вона.

Щодо джерел покриття дефіциту Пенсійного фонду, замміністра відзначила, що Мінфін вважає, що малий і середній бізнес повинен платити пенсійні внески з мінімальної заробітної плати. "І це той крок, що дасть змогу скоротити дефіцит Пенсійного фонду", - переконана Єфименко.

За матеріалами Дзеркало Тижня

RedTram Україна