Укрексімбанк і російський Банк ВТБ домовилися про стратегічне партнерство

13 Травень'10

Теги: Укрексімбанк

Державний Укрексімбанк і російський держбанк ВТБ готуються підписати угоду про міжбанківську співпрацю, повідомив вчора віце-прем'єр Андрій Клюєв. Він відзначив, що цей документ буде прийнятий під час офіційного візиту президента Російської Федерації Дмитра Медвєдєва.

"Договір спрямований на здійснення довгострокового стратегічного партнерства обох сторін з метою сприяння розвитку експортного потенціалу України і Росії, реалізації міжнародних інвестиційних проектів і взаємодії на міжнародних фінансових ринках", - сказав чиновник. За його словами, ця співпраця забезпечить реалізацію власних проектів кожного з банків, а також спільних проектів у сфері торгівельного і проектного фінансування.

Спільна робота двох держбанків поліпшить можливості для залучення дешевих ресурсів на зовнішніх ринках під держгарантії України і Росії. "Передбачається і створення умов для виходу українських підприємств не лише на ринки Російської Федерації, але і для спільного з підприємствами Росії освоєння ринків третіх країн", - підкреслив Андрій Клюєв. У Укрексімбанку і ВТБ вчора від коментарів відмовилися.

Експерти кажуть, що міжбанківська угода дозволить російському капіталу активніше інвестувати в український бізнес. "Українські експортні операції підпадають під контроль Нацбанку, і фінансування їх з боку нового консорціуму буде можливе, тому що в ньому бере участь Укрексімбанк", - пояснив віце-президент інвестиційно-банківського підрозділу ІК "Ренесанс Капітал" Сергій Алексєєнко. При цьому для російського бізнесу міжбанківська співпраця не принесе жодних вигод.

"Російські корпоративні позичальники і самі здатні виходити на зовнішні ринки", - відзначив глава департаменту макроекономіки і стратегії російського банку "Траст" Володимир Брагін. За його словами, вартість таких запозичень без держгарантій для ефективних підприємств вище не більше ніж на 0,5%. "Як показала ця криза, додаткові гарантії уряду не є чинником платоспроможності позичальника", - сказав він.

Але співпраця держбанків вигідна українській стороні. "Це знизить вартість запозичення капіталу до України завдяки партнерству з ВТБ", - вважає Сергій Алексєєнко. Крім того, Укрексімбанк здатний збільшити ліміти кредитування на одного позичальника, які зараз, згідно з нормативами НБУ, не повинні перевищувати $540 млн.

За матеріалами Коммерсант-Україна

RedTram Україна