Митниця дала добро

16 Квітень'10

Теги: імпортер

Середньоденні надходження митних платежів до бюджету з моменту зміни керівництва Держмитниці зросли на 19% - до 339,8 млн грн., а товарна контрабанда в Україну зупинена, заявив вчора перший заступник глави Держмитниці Олександр Дороховський.

Цього вдалося добитися за рахунок достовірного декларування товарів, застосування єдиних умов роботи до всіх суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, кадрових чищень (за тиждень проведено 500 призначень і звільнень) і підвищення відповідальності митників, аж до кримінальної, за правопорушення. Все це сприяло збільшенню середньої ваги вантажів, що надходять на поромах з Туреччини, в порівнянні з I кварталом на 48% - до 414 т, а податкового навантаження - з 6,5 грн/кг до 7-8 грн/кг. "Якщо приходить судно з вантажем 10 тис. т, то стільки ми і оформляємо. При цьому італійське взуття декларується під своїм товарним кодом, а не як китайські тапочки", - відзначив Дороховський.

Середня митна вартість контейнера зросла в квітні на 24%, середній обсяг податкового навантаження - на 30,5%. Загальне збільшення відрахувань до бюджету склало 10%, попри скорочення імпорту на 13%. "Бізнес чекає, коли припиниться виконання задекларованих заходів. Наприклад, склади на польсько-українському кордоні забиті, але наші позиції незмінні", - заявив Дороховський. Лише у Одеському і Іллічівському портах кількість розмитнених контейнерів за день скоротилася на 30% - до 120 шт. Не розмитнено ж 5 тис. шт.

Імпортери вичікуватимуть ще максимум два місяці, і тільки потім почнуть достовірно декларувати товар, вважає директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. Митні платежі, на його думку, збільшуватимуться навіть в умовах невеликого зростання імпорту. "Якщо вивести з тіні ринки брендових речей і автомобілів, то своїм потенціалом вони перекриють скорочення платежів по газу через можливий перегляд його вартості", - упевнений експерт. Втім, за словами генерального директора Асоціації побутової техніки і електроніки Олега Іванова, збільшити доходи бюджету в умовах зниження імпорту буде складно: "Якщо ми спостерігатимемо подальше зниження імпорту, скоротяться і відрахування до бюджету. Аби збільшити платежі, необхідно поліпшити економічну ситуацію в країні, підвищити купівельну спроможність населення". Поки Держмитниця місячний план не виконує: на 14 квітня вона направила до бюджету всього 28,4% від плану в 10,48 млрд грн.

Різко наростити платежі до держбюджету в довгостроковій перспективі буде складно тому, що зараз Держмитниця збирає податки наперед, сказав один з митних брокерів. "Бізнес завіз товар на митні склади, розмитнив його і сплатив податки. Але із складів товарний запас нікуди не подівся, і ще мінімум декілька місяців завозитися нічого не буде", - пояснив експерт. Він також уточнив, що митники в єдиній базі даних залишають лише високу митну вартість товару, що зобов'язує підприємство платити більше податків, ніж якби розрахунок проводився по інвойсу імпортера.

За матеріалами Коммерсант-Україна

RedTram Україна