Підприємства вклали в капітал 152 млрд грн.

15 Квітень'10

Теги: капітал

Українські підприємства в 2009 році інвестували в основний капітал 151,8 млрд грн., повідомив вчора Держкомстат.

Падіння склало 41,5% і продовжується вже другий рік поспіль – в 2008 році інвестиції знизилися на 2,6%. Найзначніше скоротився обсяг вкладень в будівництво (-62%) і операції з нерухомістю (-53%), найменше – в сферу спорту (-18%), добувну промисловість (-25%), готелі і ресторани (-28%).

При цьому темпи скорочення інвестування в основні галузі в цілому збіглися з темпами спаду їх виробництва. Наприклад, в будівництві ці цифри склали 62% і 46% відповідно. Осяг інвестування в добувну промисловість зменшився на 25% (падіння валової доданої вартості склало 11%), тоді як в переробну – на 35% (-27%). В той же час зниження інвестицій в підприємства торгівлі на 48% сталося на тлі скорочення обсягів товарообігу галузі всього на 16%. Двократний спад держінвестицій в сфери медицини (-51%) і освіти (-43%) не відбився на обсягах валової доданої вартості – падіння на 1,2-1,5%.

Експерти чекають повільного відновлення інвестування в поточному році. "Ми бачимо поліпшення експорту і поступове відновлення кредитування. Це дає компаніям можливість направити частину виручки в заморожені інвестиційні проекти", - говорить аналітик ІК Dragon Capital Олена Белан. Вона чекає в 2010 році зростання інвестицій в основний капітал у фактичних цінах на 10%. "Підприємствам необхідний час, аби повернутися до капітальних вкладень, тим більше ще рано говорити про відновлення кредитування. Тому поки можна чекати зростання інвестицій лише в межах 4%", - відзначає аналітик ІК Concorde Capital Микита Михайличенко.

За словами пана Михайличенка, зростання інвестицій станеться разом з відновленням реалізації проектів в металургії, сільському господарстві, енергогенерації, машинобудуванні. "Проте поки немає підстав говорити про те, що таке зростання досягне темпів попередніх років – 20%. Для цього необхідна не лише модернізація діючих потужностей, але і будівництво нових, про що поки не йдеться", - відзначає пані Белан.

За матеріалами Коммерсант-Україна

RedTram Україна