Китай сигналізує про готовність зміцнити юань

07 Квітень'10

Теги: валюта, експортер

Китай має намір зберігати курс юаня стабільним, одночасно попереджаючи своїх експортерів про потенційні ризики фінансових втрат, повідомляє Reuters із посиланням на заяву китайської влади.

В заяві Національної комісії з розвитку і реформ КНР не уточнюється, які саме ризики можуть виникнути, проте саме формулювання говорить про готовність Китаю переоцінити національну валюту і одночасно пом'якшити дію такого кроку на експортерів.

Ще однією ознакою того, що Пекін може погодитися на зміцнення юаня, служить установка курсу на рівні 6,8259 юанів до $1, що стало найвищим обмінним курсом з травня минулого року.

"Ми повинні забезпечити стабільний курс юаня на розумному рівні, а також попередити експортерів про необхідність кроків по зниженню ризиків і втрат", - цитує заяву Комісії офіційний журнал China Securities. Саме цей орган володіє найбільшим впливом в КНР при прийнятті рішень про валютний курс.

Хоча затримка Вашингтоном своєї доповіді про присвоєння Китаю статусу валютного маніпулятора дає владі КНР час і поле для політичних маневрів, більшість аналітиків говорять про те, що Китай може дозволити лише невелике зростання курсу юаня.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна