Ситуація на готівковому валютному ринку в Україні в лютому покращилась

05 Березень'10

Теги: валютний ринок

Ситуація на готівковому валютному ринку в Україні в лютому покращилась через стабілізацію курсу національної валюти.

Девальваційні очікування серед населення зменшились після закінчення президентських виборів і відкликання юридичного позову Юлії Тимошенко. Середній курс продажу готівкового долара США в Україні в лютому в порівнянні з січнем знизився на 1,1%, а євро подешевшало - на 4,1%. У найближчі декілька місяців чисте сальдо покупок готівкової валюти істотно збільшуватися не буде.

Середній курс продажу готівкового долара США в Україні в 2010 році складе 8 грн., - зазначає Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB.

Попит на готівкову валюту в лютому в порівнянні з січнем виріс на 35,2% і склав 1,682 млн. доларів. Пропозиція іноземної готівкової валюти за аналогічний період досягла 970,9 млн. доларів. Чисте сальдо покупок готівкової валюти минулого місяця в порівнянні з січнем знизилося на 14,8% до 711 млн. доларів.

Обсяг чистих інтервенцій НБУ на валютному ринку в лютому склав 561,1 млн. доларів, що на 48% менше, ніж в січні. Це пояснюється тим, що Нацбанк, ймовірно, менше продавав іноземної валюти на міжбанківському ринку для погашення корпоративних і банківських боргів в порівнянні з січнем і купував долари США на рівні 7,98 грн., не дозволяючи сильніше зміцнитися гривні.

Однак, не дивлячись на це, загальний розмір ЗВР НБУ продовжив істотно знижуватися. У лютому даний показник склав 24,148 млрд. доларів, що на 1,138 млрд. доларів менше, ніж в січні. Можливо, якась частина ЗВР НБУ, на думку експерта, знову використовувалася для розрахунків за російський газ.

За матеріалами FINANCE.UA

RedTram Україна