Канаді дозволили допомогти у відновленні економіки США

07 Лютий'10

Теги: експортер

Уряд США погодився зняти гасло "купуй американське" відносно канадських компаній, повідомляє AFP. Обмеження, що передбачають пріоритетне замовлення в американських виробників, були введені при реалізації програми стимулювання економіки США, прийнятої на початку 2009 року.

Угода, досягнута між двома країнами, передбачає і те, що Канада надасть американським фірмам доступ до будівельних контрактів на власній території.

Після прийняття американського плану стимулювання (обсяг трохи менше 800 мільярдів доларів) було вирішено, що необхідна продукція, у тому числі металургійна і машинобудівна, купуватиметься в американських підприємств. Проекти місцевого рівня також були прив'язані до закупівлі американських товарів.

Таке рішення викликало хвилю протестів в Канаді і країнах ЄС. Оттава весь попередній рік чинила тиск на президента США Барака Обаму, вимагаючи зробити виняток для канадської продукції.

Канада є найбільшим торговельним партнером США. На неї припадає більше 20 відсотків американського експорту і близько 15 відсотків імпорту.

За матеріалами Подробности

RedTram Україна