Фінансові показники найбільшої в Європі нафтової компанії BP недотягли до прогнозів аналітиків

02 Лютий'10

Теги: фінансовий ринок

Найбільша в Європі нафтова компанія BP Plc оприлюднила фінансову звітність за підсумками минулого кварталу і всього 2009 року. Представлені компанією дані сильно недотягли до середнього рівня очікувань аналітиків.

За минулий рік чистий прибуток компанії знизився на 23% і склав $16,8 млрд., прибуток до оподаткування скоротився на чверть ($26,4 млрд.), тоді як виручка зменшилася на третину ($246,14 млрд.). Що стосується квартальних показників, то в жовтні-грудні BP отримала чистий прибуток у розмірі $4,4 млрд. проти збитків $3,2 млрд., яких зазнала в аналогічному кварталі роком раніше. Прибуток до оподаткування досяг $6,9 млрд. (роком раніше - збитки $3,7 млрд.), а виручка зросла на 21% і склала $73,6 млрд. Експерти сподівалися на те, квартальний прибуток досягне $4,5 млрд.

На цьому фоні акції компанії впали на сьогоднішній торговельній сесії до мінімальних позначок з минулого червня і торгувалися в Лондоні поблизу рівня 573 пенси за акцію.

BP вважає, що вихід з торішньої рецесії може виявитися "повільним і поступовим". Виконавчий директор компанії Тоні Хейворд передбачив, що обсяги видобутку в поточному році будуть трохи нижчими. Цього року видобуток зріс на 4%.

Відзначимо, що BP першою з європейських нафтових компаній відзвітувала за минулий рік, через два дні буде опублікований звіт Shell. Що стосується американських нафтових компаній, то найбільша в країні Exxon Mobil Co повідомила про п'яте поспіль зниження квартального прибутку, до $6,05 млрд., напередодні, а друга за величиною, Chevron Corp, рапортувала про падіння даного показника на 37% - до $3,07 млрд.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна