Уряд Японії планує збільшити ВВП країни на 40% протягом 10 років

30 Грудень'09

Теги: макроекономіка

Уряд Японії встановив цільовий показник щорічного зростання економіки країни на найближче десятиліття на рівні 2% або більше. Це приблизно в чотири рази вище за оцінки Центрального банку Японії, озвучені в жовтні.

Ця мета була оголошена сьогодні після засідання кабінету міністрів під головуванням прем'єр-міністра Юкіо Хатояма. Уряд також має намір додатково створити приблизно 4,8 млн. нових робочих місць переважно за рахунок розширення попиту в охороні здоров'я, сфері туризму і нових екологічних виробництвах.

Через 10 років Токіо має намір збільшити валовий внутрішній продукт майже на 40% і довести його до 650 трлн. єн ($7 трлн.). Програма обіцяє також зниження рівня безробіття в країні з нинішніх 5% до 3%. Для прискорення зростання уряд має намір заохочувати розробку і запровадження принципово нових технологій, включаючи створення наступних поколінь автомобілів і альтернативну енергетику.

Реальний валовий внутрішній продукт Японії в 2010 р. збільшиться на 1,4%, але безробіття в країні буде, як і раніше, високим - 5,3%. Про це говориться в опублікованому в суботу прогнозі уряду країни про перспективи економічної ситуації в наступному фінансовому році, який починається в Японії 1 квітня цього року.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна