ПФТС вигнала з асоціації компанію "Фінекс-Україна"

10 Грудень'09

Теги: фондова біржа

Менеджмент біржі ПФТС взявся до активних дій у боротьбі з членами асоціації ПФТС, які об'єдналися в якусь "ініціативну групу" і виступили проти рішень біржі. Рада асоціації ПФТС увечері 8 грудня виключила зі складу організації ТОВ "Фінекс-Україна" у зв’язку з "грубими порушеннями статуту асоціації".

До їх числа рада ПФТС віднесла скликання групою дистанційних позачергових зборів асоціації шляхом письмового опитування з 7 по 21 грудня торговців по питаннях, що не входять до порядку денного зборів, запланованих на 24 грудня; публічні заклики до бойкоту офіційних зборів; ігнорування запрошень ПФТС до діалогу; реєстрацію дублюючих доменів ПФТС; несанкціоноване використання імені ПФТС для розсилки повідомлень, що містять недостовірну інформацію. "Складається враження, що 'ініціативна група' діє не на користь асоціації і біржі, а навпаки, за схемою, яку називають рейдерською", - сказали в ПФТС. При цьому ПФТС стверджує, що "група" не змогла довести, що вона представляє інтереси 20% членів асоціації біржі.

Керівник юридичного відділу ПФТС Павло Омельчук розповів, що "Фінекс-Україна" порушила п. 8.2 статуту ("загальні збори асоціації скликаються тільки за рішенням ради ПФТС") і п. 8.2.4 ("загальні збори проводяться шляхом поіменного опитування відповідно до встановлених правил і положень асоціації"). "Уповноважені органи не затверджували ні правила, ні положення, які регламентували б проведення зборів, оголошених 'ініціативною групою'", - додав він. ПФТС вже пригрозила виключенням останнім 11 компаніям "групи" - "Альтус-Фінансу", "Донфінсервісу", "Азово-Чорноморській інвестиційній компанії", "Експерт Трейдингу", "Інтайму", "КУБ 'Фінансова компанія'", "Оптіма Інвесту", "Патнам Інвестмент Груп", "Столиця-цінні папери", "Фінанс Груп Інвест", "Фенікс Капітал". Їх попросили надати письмове підтвердження входження до групи. "До всіх членів, які порушуватимуть статут асоціації, застосовуватимуться заходи, закріплені в її статуті", - сказав Ъ директор "Кінто Лтд" (член ради ПФТС) Олег Пекарський.

В "Фенікс Капітал" повідомили, що поки не отримували такого повідомлення. "У нас немає обов'язку інформувати раду про свої неформальні думки. Якщо вони аргументують таку необхідність, інформуватимемо", - заявив виконавчий директор компанії Олег Швець. "Фінекс-Україна" має намір оскаржити виключення. "Ми ще не отримали рішення ради (протокол оформлюється три дні. - Ъ). Але ПФТС порушила процедуру - спочатку має бути засідання дисциплінарного комітету, на яке мають запросити нас. Рада тільки затверджує рішення дисциплінарного комітету", - заявив Ъ директор компанії Ігор Когут. За його словами, ініціатива групи стосується тільки включення до порядку денного питань про тимчасове усунення президента асоціації Ірини Зорі та зміну ради. У листі, розісланому 3 грудня з сервера pfts.info, було 8 питань, включаючи "вибір інвестора".

Учасники ринку кажуть, що судовий конфлікт між ПФТС і "ініціативною групою" може закінчитися зривом зборів асоціації 24 грудня і, як результат, переговорів з Московською міжбанківською валютною біржею (ММВБ). "Я цілком допускаю виникнення ситуації, коли на підставі письмових відповідей членів ПФТС буде рішення суду про те, що позачергові збори відбулися і були переобрані всі керівні органи", - відзначив глава ІГ ТАСК Сергій Бродович. Такий результат може поліпшити шанси інших українських фондових бірж бути поглиненими ММВБ. За словами генерального директора "Тект-капітал" Олексія Сухорукова, метою дій "групи" є заробляння грошей. "Заробити можуть на перепродажі ПФТС або ж, підім'явши її під себе, спробувати створити ліквідність", - відзначив він. Пан Сухоруков не відкидає, що стосунок до "групи" може мати дніпропетровська Асоціація українських фондових торговців (АУФТ). "Інтерес прямий - гроші. Якщо ПФТС перестане нормально працювати, то можна продати ММВБ дніпропетровську біржу 'Перспектива'", - сказав керівник однієї з компаній. Голова ради АУФТ Сергій Антонов спростовує звинувачення в причетності до "ініціативної групи": "Хай той, хто каже, що Антонов може заробити, розкаже, як. Може, навчуся на старості літ заробляти".

Микола Максимчук

За матеріалами Коммерсант-Україна

RedTram Україна