Управляючі отримають 15%

23 Листопад'09

Теги: фондовий ринок, інвестування

Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку оприлюднила проект змін до "Положення про склад і розмір витрат, які відшкодовуються за рахунок активів інститутів спільного інвестування".

Проектом пропонується встановити максимальний розмір винагороди компаній по управлінню активами (КУА) венчурних фондів, який залежить від вартості або приросту чистих активів фондів.

Ставка винагороди буде підвищена з 5% до 15%. Документ також забороняє виплачувати КУА, що управляє активами відкритих фондів, премії в розмірі до 15% чистого прибутку фондів. Така можливість залишається в корпоративних інвестфондах. У тексті аналізу регуляторного впливу проекту рішення вказується, що на даний момент документ зачіпає інтереси 400 КУА і 1200 інститутів спільного інвестування.

Учасники ринку кажуть, що чинні нормативні обмеження за розміром винагороди КУА за управління венчурним фондом не дотримувалися. "Насправді по венчурних фондах 5% ніхто не обмежувався. Винагорода завжди була предметом домовленості й не прив'язувалася до вартості чистих активів, тому що це віртуальна сума", - відзначає президент інвестфонду "Амадеус-індекс ПФТС" Михайло Ройко.

Але для ринкових компаній, що управляють, навіть 5% - велика винагорода, вважає директор КУА "Гарантія-інвест" Ігор Сірик. "Це дуже багато. На Заході компанія виставляє до 2%, - стверджує він. - Такий вид бізнесу не настільки рентабельний, щоб приносити 15%. Це нереально". На його думку, ставити високу винагороду може тільки компанія, що займається схемним управлінням. Ринкова КУА не може собі такого дозволити. З ним погоджується пан Ройко: "Венчурні фонди - схеми проектного фінансування з метою ухилення від оподаткування". Президент КУА "Кінто" Сергій Оксанич вважає, що встановлювати обмеження розміру плати за управління венчурними фондами взагалі не потрібно, "тому що це внутрішні справи". "Хтось це пролобіював", - упевнений він.

Микола Максимчук

За матеріалами Коммерсант-Україна

RedTram Україна