Холдинг Баффета може втратити вищі кредитні рейтинги від S&P

05 Листопад'09

Теги: індекс, ліквідність, капітал, кредит, інвестиції

Інвестиційний холдинг мільярдера Уоррена Баффета Berkshire Hathaway може втратити найвищі кредитні рейтинги від Standard & Poor's у зв’язку з придбанням залізничної компанії Burlington Northern Santa Fe (BNSF).

Агентство внесло рейтинг "AAA" компанії Баффета до списку на перегляд з можливим пониженням, пояснивши це тим, що придбання BNSF може погіршити її становище з ліквідністю і капітал.

За оцінкою S&P, значна частина оборудки буде сплачена за рахунок коштів від страхових операцій Berkshire, і це негативно вплине на ліквідність і достатність капіталу страхового бізнесу Berkshire, який є для холдингу ключовим.

У вівторок Berkshire Hathaway оголосила про досягнення домовленостей з BNSF про покупку 77,4% акцій компанії за $26 млрд готівкою і цінними паперами, що оцінює всю залізничну компанію в $34 млрд. Berkshire вже володіє 22% акцій BNSF. Передбачається, що готівкова складова трансакції складе близько $16 млрд, решта буде сплачена акціями Berkshire. Як вказав Баффет, після завершення угоди у Berkshire залишиться дуже комфортний обсяг сукупних готівкових коштів - $20 млрд.

Цього року Berkshire Hathaway вже позбулася вищих кредитних рейтингів від агентств Moody's і Fitch Ratings, що пояснювалося погіршенням структури пасивів Berkshire через переоцінку портфеля деривативів, прив'язаних до фондових індексів.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна