Банкам необхідно зміцнювати капітальну базу, а не виплачувати дивіденди і бонуси

26 Жовтень'09

Теги: капітал, банківська система

Член Керуючої ради Європейського центрального банку і голова ЦБ Франції Крістіан Нуайє вважає, що банки повинні підтримувати фінансові реформи і зміцнювати власну капітальну базу замість того, щоб використовувати прибуток на виплату дивідендів і бонусів.

Про це він заявив, виступаючи на конференції у Сингапурі.

За його словами, зміцнення регулювання глобального фінансового сектора як і раніше залишається пріоритетним завданням не дивлячись на "вражаючі щоквартальні прибутки" банків, а в зв'язку з цим фінансовим установам слід проявляти стриманість при розподілі отриманого прибутку.

"Неймовірно, що таких квартальних результатів було досягнуто лише через декілька місяців після того, як деякі з цих самих фінансових установ знаходились на один крок від краху. Це може створити враження, що фінансовий сектор відновився, і жодні реформи йому вже не потрібні. Проте таке твердження дуже далеке від істини", - зазначив він.

На думку Нуайє, прибутки банків мають бути використані на зміцнення їх капітальної бази і для кредитування малого і середнього бізнесу. Що стосується системоутворюючих фінансових установ, то вони потребують жорсткішого регулювання і контролю з боку державних органів. В цьому випадку йдеться і про "ризиковану практику, що нагадує ту, що призвела до нинішньої кризи". Глава ЦБ Франції в черговий раз вказав на компенсаційні виплати, які не відповідають результатам роботи банків і застеріг їх від подібної практики.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна