Економіка відновлюється... чи, як і раніше, падає?

26 Жовтень'09

Теги: макроекономіка

Україна демонструє перші ознаки економічного оздоровлення, однак ситуація залишається непростою: падіння ВВП у 2009 році може становити 14%.

Така загальна думка учасників прес-конференції, що відбулася у Києві в середу у зв’язку з підбиттям підсумків Першого міжнародного щорічного форуму з питань економічного розвитку України. Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", 15 жовтня у Вашингтоні (США) у роботі форуму взяли участь понад 300 представників найбільших світових компаній, представники українського уряду, Національного банку, а також провідних міжнародних фінансових інститутів та організацій.

На прес-конференції директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ Валерій Геєць зазначив, що, попри уповільнення темпів економічного падіння в Україні останнім часом, загальний стан економіки залишається непростим.

Як сказано в розданих аналітичних матеріалах, "подальше поліпшення економічної ситуації в поточному році триватиме за рахунок низької статистичної бази і завдяки відновленню товарно-матеріальних запасів і запровадженню фіскальних стимулів. Зміцнення світової економіки також сприятиме швидшому відновленню України".

Експерти зазначають, що уряд України не розробив скоординованої єдиної стратегії з подолання кризи, не виділив достатньо коштів для підтримки вітчизняної економіки, а зростання кредитування було зупинено надто різко. Використання ж коштів, виділених на підтримку ліквідності, не контролювалося належним чином.

У 2009 році дефіцит держбюджету не повинен перевищувати 6% ВВП, а в держбюджеті на 2010 рік необхідно передбачити дефіцит не вище 4%.

Експерти вважають, що НБУ має ухилятися від друкування надмірної кількості грошей і з цією метою відмовитися від пропозицій фінансувати проекти, пов’язані з проведенням Євро-2012, за рахунок прибутку НБУ. Необхідно також уникати монетизації дефіциту держбюджету і здійснювати суворий нагляд за цільовим використанням коштів, виділених банкам.

За матеріалами Дзеркало Тижня

RedTram Україна