ФРС може знадобитися більш агресивна політика в рамках "стратегії виходу"

25 Вересень'09

Теги: фінансовий ринок

Член керуючої ради Федеральної резервної системи Кевін Уорш заявив, що центральному банку США, можливо, буде потрібно бути таким же агресивним у згортанні своїх дій з пожвавлення економіки і фінансових ринків, яким він був на старті цих програм, передає Bloomberg.

"Якщо тактика застосування будь-яких засобів для придушення паніки виявила свою ефективність, вона може виявитися в такій же ступені необхідною під час відновлення економіки для забезпечення інституціональної довіри до Федеральної резервної системи", - сказав Уорш у своїй статті на веб-сайті газети Wall Street Journal.

Дана думка Уорша може означати, що ФРС може почати підвищувати процентні ставки до того, як стане ясно, що це необхідно. Буквально два дні тому ФРС одноголосно вирішив зберегти свою ключову процентну ставку близькою до нуля, і повторив, що ставки будуть залишатися на низькому рівні протягом "тривалого періоду".

"Учасники ринку і монетарна влада повинні уникати будь-яких залізних приписів, - відзначив Уорш. - Проте, я б ризикнув припустити, що нормалізацію політики потрібно починати раніше, ніж необхідність цього стане очевидною, і, можливо, у більш сильній формі, ніж звичайно".

ФРС уже почала скорочувати деякі свої програми надзвичайної допомоги фінансовим фірмам у рамках так званої "стратегії виходу" із кредитної експансії, здійсненої нею раніше в розмірі $1 трлн.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна