Українська біржа запустила ринок котирувань

15 Вересень'09

Теги: фондова біржа

Вчора Українська біржа (УБ) запустила торги за технологією «ринок котирувань»

До цього торгівля цінними паперами на УБ проходила тільки за технологією «ринок заявок». Тепер у цьому сегменті будуть торгуватися тільки найбільш ліквідні акції (на даний момент їх 25). Інші папери - акції 63 українських емітентів та 17 облігацій - переводять на «ринок котирувань». Останні кілька місяців основний обсяг угод на ринку котирувань »був зосереджений на біржі ПФТС, а УБ була лідером за обсягом торгів на ринку заявок».

«Ринок котирувань» запускається для зручності торговців. На ньому будуть торгуватися малоліквідні папери, тому не можна порівнювати два майданчики (УБ і ПФТС. - «ДЕЛО»). Не думаю, що поява «ринку котирувань» на УБ істотно збільшить її частку на ринку », - вважає голова правління російської біржі« РТС »Роман Горюнов (51% акцій УБ належить« РТС »).

Втім, учасники ринку вважають, що керівництво молодий біржі (УБ працює з 26 березня 2009 року) трохи лукавить, говорячи про те, що запуск «ринку котирувань» не пов'язана з бажанням «перетягнути» на себе частину торгів з ПФТС. «По суті, УБ - це майданчик великих торговців (21 інвесткомпанія є засновником біржі. -« ДЕЛО »). Зараз вони намагаються витіснити ПФТС з її ніші », - говорить керівник інвесткомпанії, що побажав залишитися неназваним. У тому, що частина торговців, що робить угоди на ПФТС, перейде тепер на УБ, не сумніваються і учасники ринку. «УБ буде завойовувати цей ринок, але, звичайно, не відразу. У шестимісячної перспективі біржа може завоювати близько 40% «ринку котирувань», - говорить гендиректор інвесткомпанії «Альтана Капітал» Анатолій Амелін.

RedTram Україна