План Обами щодо реформування фінансового регулювання загруз у Конгресі

09 Вересень'09

Теги: капітал, банківська система

Амбіційний план адміністрації президента США Барака Обами з реформи системи фінансового регулювання загруз у Конгресі, тому що американські законодавці повернулися після довгих парламентських канікул, повідомляє Reuters.

За відсутності чіткого плану в Сенаті, аналітики і лобісти пророчать демократам труднощі в прийнятті правил регулювання банківської системи і ринків капіталу до кінця цього року, як це колись задумувалося в Білому домі.

Деякі законопроекти можуть пройти через палату представників за тиждень. Але ситуація в Сенаті, де керівництво ключового комітету перебуває під враженням від смерті сенатора Едварда Кеннеді, а також існують серйозні розбіжності в поглядах на захист прав споживачів і системні ризики серед провідних законодавців, обіцяє зробити проходження закону складним.

Крім того, кількість різних законопроектів просто величезна. Це проекти, що стосуються охорони здоров'я, зміни клімату, а також федеральних видатків, над якими потрібно працювати всі останні місяці 2009 року.

Проте, президент США Барак Обама, як і раніше, сподівається на конкретні результати до кінця цього року, а сенатор Чарльз Шумер також вважає, що це цілком може бути зроблено у встановлені Білим домом терміни. У той же час конгресмен-демократ Бред Міллер, що є членом комітету палати представників з фінансових послуг, вважає реформування охорони здоров'я більш пріоритетним і вже закликав своїх колег зосередиться на цьому питанні.

Лобісти та аналітики говорять про можливість трьох сценаріїв для прийняття законопроекту щодо фінансового регулювання. Першим варіантом є його швидке проходження після чергової серії свіжих фінансових скандалів. Інший, більш імовірний сценарій полягає в тому, що дебати розтягнуться на 2010 рік. Це буде цілком відповідати звичайній практиці Конгресу затягування жорстких рішень, але при цьому перешкодить Білому дому втілити свої плани вчасно. Остання можливість може виглядати як прийняття "полегшеної реформи" регулювання, яка вже користується широкою підтримкою.

Аналітики також відзначають лютий опір реформам з боку індустрії фінансових послуг, що володіє потужними ресурсами і міцними зв'язками у Вашингтоні. Дехто вказує на прямий зв'язок між невдоволенням цієї частини фінансового світу із приводу нового законопроекту і його повільним і тернистим шляхом у Конгресі США.

За матеріалами K2Kapital

RedTram Україна