Національний банк даремно викинув $ 262 млн

31 Серпень'09

Теги: фінансовий ринок, НБУ

Продаж Нацбанком «дешевих» доларів для потреб готівкового ринку не дала позитивних результатів Національний банк даремно викинув $ 262 млн

Минулого тижня мешканці українських міст могли спостерігати парадоксальну для фінансового ринку ситуацію: близько десяти банків продавали долари по 8,16 грн. / $, В той час як більшість інших банків купували американську валюту за курсом 8,4-8,5 грн. / $.

Валютний «перекіс» виник через спроби чиновників Нацбанку зупинити падіння гривні за допомогою валютних інтервенцій, спрямованих на задоволення попиту на долари на наявному ринку. У результаті інтервенцій, проведених НБУ 25 і 27 серпня, банкам було продано на пільгових умовах $ 262 млн. ($ 92 млн. і $ 170 млн. відповідно).

Тим не менш позитивного впливу на вартість американської валюти на готівковому ринку дії регулятора не надали. Навпаки, курс готівкового долара за минулий тиждень, за даними finance.ua, виріс (на 2 коп. - Придбання, на 8 коп. - Продаж). Учасники ринку пояснюють, що дієвими такі інтервенції будуть тільки в тому випадку, якщо банки, які не брали участі в аукціоні, знизять курс купівлі валюти. Інакше спекулянти будуть купувати долари по 8,16 грн. і продавати за 8,4-8,5 грн. / $ до тих пір, поки на ринку не закінчиться гривня. За словами експертів, дії регулятора мали б набагато більший ефект, якщо б регулятор продавав пільгову валюту всім банкам без винятку.

RedTram Україна