Українці не бояться кризи і навчились отримувати від неї користь

08 Червень'09

Теги: криза, Україна

Українці не піддалися навколокризовій паніці.

60,6% не мають наміру робити грошових заощаджень, 75,5% не збираються створювати продуктові запаси. Це показало дослідження, проведене Київським інститутом проблем управління імені Горшеніна.

Соціологи дійшли висновку, що панічних настроїв у суспільстві сьогодні нема, а криза перестала хвилювати населення. Незважаючи на те, що 84,3% опитаних зізналися, що їх торкнулася фінансово-економічна криза, рівень стурбованості не росте. Навпаки, якщо в жовтні стабільною економічну ситуацію бачили 9,1%, то в травні - 22,4%.

Згідно з результатами дослідження, 70% українського суспільства живе близько межі бідності (ледве зводять кінці з кінцями - 32,8%; на їжу вистачає, але покупка одягу і взуття викликає труднощі - 36,1%). Ще 24,8% респондентів грошей вистачає на життя, але не на придбання цінних речей. Майже не відчувають матеріальних труднощів 2,6%, взагалі не відчувають - 0,9%.

Також соціологи відзначили, що частина українців стала більш раціонально використовувати свої доходи. У травні 2009 року 13,1% респондентів заявили, що протягом останнього місяця їх доходи виросли (у жовтні 2008 -11,4%). Примітно, що в цю групу входять переважно пенсіонери.

Дослідження "Пульс кризи" проводилося Інститутом Горшеніна з 14 по 18 травня 2009 року. Опитування проводилося у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Усього, згідно з випадковою вибіркою, було опитано 1000 респондентів у віці 18 років і більше. Квотами у вибірці були вік і стать. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 3,2%.

За матеріалами Фокус

RedTram Україна