Ющенко зажадав від СБУ і НБУ не щадити банки-спекулянти

01 Червень'09

Теги: курс валют, НБУ, валютний ринок

Президент Віктор Ющенко наполягає на жорсткій реакції Національного банку і Служби безпеки України щодо банків, які спекулюють на валютному ринку.

Про це він сказав під час зустрічі з головою НБУ Володимиром Стельмахом і головою СБУ Валентином Наливайченко в аеропорту в Борисполі.

"У діях Нацбанку і СБУ повинна бути блискавична реакція. Ви повинні показати, що до таких сміттярів реакція буде нещадна. Це злочинці, які замахнулися на гривню", - сказав президент.

Ющенко вважає, що до банків, які були помічені у валютних спекуляціях, повинні застосовуватися санкції від обмеження операцій до позбавлення ліцензій.

Президент запропонував 2 червня провести розширену нараду НБУ з такими банками.

Відзначимо, у п'ятницю, 29 травня, голова СБУ Валентин Наливайченко під час наради з Віктором Ющенко заявив, що шість українських банків причетні до діяльності потужного конвертаційного центру із щомісячним обігом коштів близько 30 мільйонів доларів.

Нагадаємо також, що в березні СБУ з доручення Ющенко вже перевірила 25 банків на причетність до спекуляцій валютою на міжбанківському валютному ринку.

Перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов уважає, що сформуваний курс гривні є збалансованим і прогнозує його стабільність у найближчій перспективі, а заступник голови НБУ Олександр Савченко вважає, що рівноважний курс гривні усе ще не досягнутий.

29 травня курс продаж готівкового долара в обмінних пунктах київських банків склав 7,69 гривні за долар, курс купівлі - 7,61 гривні за долар.

За матеріалами Подробности

RedTram Україна