Нацбанк повідомив, скільки банкнот гривні виготовив за 25 років

05 Жовтень'19

За чверть століття Банкнотно-монетний двір Національного банку України виготовив майже 25 млрд банкнот гривні та 11 млрд розмінних і обігових монет.

Про це розповів генеральний директор БМД Володимир Баглай під час прес-туру, присвяченому 25-річчю Банкнотно-монетного двору – підприємства, що виготовляє українські гроші з 1 жовтня 1994 року.

Банкнотно-монетний двір (БМД) на 100% забезпечує потреби України у виготовленні власної грошової одиниці: банкнот, розмінних, обігових та пам’ятних монет.

Як наголосив начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Володимир Тищенко, система захисту банкнот гривень знаходиться на високому рівні, співставному з рівнем систем захисту провідних валют світу. Водночас кількість вилучених підробок національної валюти є стабільно низькою.

«Банкнота номіналом 1 000 гривень має більше 20 елементів захисту, що дозволяють гарантовано підтвердити її справжність», – зазначив Тищенко.

Він додав, що введення в обіг нової банкноти номіналом 1000 гривень зробить розрахунки для громадян і бізнесу зручнішими, сприятиме зменшенню операційних витрат банківських установ та витрат на інкасацію.

За матеріалами Finance.UA

RedTram Україна