У Зеленського розповіли, як боротимуться з корупцією

25 Липень'19

Нова Антикорупційна стратегія повинна бути спрямована на максимальне переведення послуг в онлайн і охоплювати напрямки з найбільшими корупційними ризиками.

Таке переконання висловив заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка на конференції Центру політико-правових реформ.

Під час заходу було представлено проект нової Антикорупційної стратегії, яка буде визначати державну політику в цій сфері. Відповідного документа Україна не має з 2017 року.

«По-перше, необхідно передбачити в стратегії фокус на діджиталізації роботи влади. Ініціатива президента Зеленського «Держава в смартфоні» передбачає переведення максимальної кількості послуг в онлайн, адже з проявами корупції можна боротися саме цифровими технологіями. По-друге, важливо, щоб стратегія була максимально короткою і чіткою і фокусувалася на конкретних корупціогенних темах: державні банки, енергетика, видобувна галузь, оборонна сфера», – зазначив Руслан Рябошапка.

Важливість підготовки та впровадження стратегії підкреслила експерт з питань боротьби з корупцією, судової та правоохоронної реформ, майбутня депутат Анастасія Красносільська. Вона запевнила, що розробка стратегії – серед пріоритетів нового парламенту, але це не буде зупиняти прийняття вже готових ініціатив. Йдеться про необхідність фокусування діяльності Антикорупційного суду на топ-корупції, щоб він не був перевантажений справами; повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення; впровадження інструменту цивільної конфіскації активів чиновників і перезавантаження НАЗК.

За матеріалами ТСН

RedTram Україна